„NAJWAŻNIEJSZA JEST RODZINA” – JEŻYKI

Moja rodzina to ja, mama, tata.
Mam też siostrę Alę i młodszego brata.
Siostra jest wysoka, czarne włosy ma,
a braciszek mały skończył latka dwa.
Wspólne zabawy, wspólne spacery.
Zimą na narty latem rowery.
Czas wolny zawsze razem spędzamy,
bardzo się mocno wszyscy kochamy.

Naszym przewodnim tematem w tym tygodniu w grupie Jeżyki był temat ,,Moja Rodzina”. W związku z tym przedszkolaki podjęły wiele działań.
Dzieci przyniosły swoje rodzinne zdjęcia, na podstawie których nazywały i przedstawiały członków rodziny, określały stopień pokrewieństwa między poszczególnymi członkami rodziny a następnie z fotografii urządziliśmy wystawę pt. „Najważniejsza jest rodzina”.
Rozmawialiśmy o tym, co w domu robi mama a co tata, jak dzieci spędzają wspólnie z rodzicami wolny czas. Przedszkolaki chętnie opowiadały o sobie, o swoich rodzinach, dzieliły się własnymi doświadczeniami, którym towarzyszyły pozytywne emocje i uśmiech na dziecięcych buziach.
Kolejnym zadaniem było wykonanie rodzinnego drzewa genealogicznego co było okazją do rozmów na temat historii rodzin. Jeżyki poznały powiedzenie „Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej”.
Zwieńczeniem zajęć było narysowanie przez dzieci członków swojej rodziny tj. mamę i tatę, oraz wspólne odśpiewanie piosenki „Moja mama i mój tata”.
Wszystkie powyższe działania miały na celu uświadomienie naszym milusińskim, jak ważna w życiu każdego z nas jest RODZINA.

S. Wojnowska