DOKĄD NOCĄ TUPIE JEŻ – ŚWIĘTO JEŻA W GRUPIE JEŻYKI

 „Krótkie nóżki, długi ryjek, ostre kolce ciało kryją. Ach, cóż to za groźny zwierz? …”

Tak, to jeżyk i jego święto – przypadające na dzień 10 listopada. To małe kłujące zwierzątko śpi już smacznie zwinięty w kłębuszek w swoim gnieździe z liści i nawet nie wie, że ma swoje święto.  W poniedziałek (09.11) w grupie Jeżyków obchodzono święto grupy – drugie Nasze urodziny –  czyli „Dzień Jeża”. Przedszkolaki włączyły się w obchody tego nietypowego święta ubierając się w kolory jeża; szary, brązowy, czarny.

Jeżyki poznały „Jeżowe zwyczaje” – wszystkie niezbędne informacje o jeżach w niezwykle ciekawy sposób a mianowicie podążając tropem jeża. Z każdym kolejnym tropem poznawały coraz więcej ciekawostek popartych ilustracjami. Miały okazję poszerzyć wiadomości dotyczące środowiska naturalnego jeży, ich wyglądu, sposobu poruszania się, odżywiania oraz tego, w jaki sposób przygotowują się do zimy. Wykonały jeżowe zadania przechodząc jeżową trasę i poznały podstawowe informacje o jeżach.
Na końcu trasy czekała na dzieci miła niespodzianka – odznaka „przyjaciela jeży”.
Nie mogło też zabraknąć tradycyjnej zabawy „Na dywanie siedzi jeż” oraz leśnych zagadek.

Jeżyki wykonały nastęujące jeżowe zadania:
– „Budowa ciała jeża”
Dzieci wskazały strzałkami części ciała jeża.
– „Matematyczne jeże”
Zadanie polegało na umieszczeniu przy każdej z sylwet jeża odpowiedniej ilości sylwet robaczków.
– „Jeżykowe memory”
Jeżyki miały za zadanie zapamiętać gdzie ukryły się jeże w takim samym kolorze.
– „Duży i mały jeż”
Ułożenie sylwet jeża według wielkości.

Na zakończenie każdy Jeżyk mógł zrobić sobie zdjęcie w naszej „jeżykowej” fotobutce.

S.Wojnowska

Zapraszamy do galerii zdjęć:

TROPEM JEŻA

JEŻYKOWE ZADANIA

MEDALE DLA PRZYJACIÓŁ JEŻA

FOTOBUDKA