DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA U ZAJĄCZKÓW

Dnia 26 XI 2020r. (czwartek) dzieci z naszej grupy obchodziły Święto Pluszowego Misia. Poznały historię powstania pluszowego misia. Miały okazję współdziałania z innymi w sytuacjach zabawowo-zadaniowych: układały puzzle, bawiły się przy muzyce odszukując kolor kółka hula-hoop zgodnie z kolorem szarfy. Podawały imię swojego ulubionego misia dzieląc wyraz na sylaby. Bardzo dobrze poradziły sobie z zadaniem kolorując ilość misiów zgodnie z odczytaną cyfrą lub po przeliczeniu ilości kropek-dzieci młodsze. Zróżnicowany poziom trudności był również przy wykonywaniu pracy plastycznej. Część grupy miała za zadanie wyciąć elementy misia, ułożyć z części sylwetę wedłóg zamieszczonego wzoru i przykleić całość. Inni wyklejali kolorowymi włóczkami postać misia. Wszystkie dzieci pracowały bardzo wytrwale, a efektem były piękne misie-jedne kolorowe i puszyste, inne równiutko przycięte i przyklejone. Bardzo podobała się dzieciom zabawa ,,Prezenty;-kiedy ruchem przedstawiały prezenty wyskakujące z ,,pudełka”
Podsumowaniem misiowych zabaw było wręczenie dzieciom dyplomów ,,Przyjaciel Pluszowego Misia” i smakowanie tego co niedźwiadki lubią najbardziej, czyli miodku.

Małgorzata Krupa, Emilia Truszkowska