SMACZNIE, ZDROWO, KOLOROWO – ZAJĄCZKI ROBIĄ KANAPKI

W związku z realizacją tematu tygodnia „Zdrowie naszym skarbem ” Zajączki ” samodzielnie przygotowały kolorowe kanapki na podwieczorek.
Działania poprzedziła rozmowa na temat korzyści wynikających ze spożywania zdrowych produktów , dowiedziały się jak ważna jest zbilansowana dieta, bogata w produkty zbożowe.
Na początku dzieci przypomniały sobie zasady bezpieczeństwa, których należy przestrzegać podczas posługiwania się nożem. Po starannym umyciu rąk i przygotowaniu stanowisk, wszyscy zabrali się do pracy. Dzieci samodzielnie smarowały pieczywo masłem, a następnie układały na kromkach wybrane przez siebie produkty . Na kanapkach znalazły się m.in. sałata, rzodkiewka, szczypiorek , plasterki wędliny, jajka  oraz żółty ser.
Okazało się, że Zajączkom najbardziej smakują  kanapki zrobione własnoręcznie, które wyglądały pięknie, kolorowo i zawierały mnóstwo witamin. Nawet  największe niejadki zjadły swoją porcję z apetytem. 

M. Krupa, E. Truszkowska