KONKURS WIELKANOCNY

25 marca w naszym przedszkolu  rozstrzygnięty został konkurs plastyczny „Najpiękniejsza Pisanka”.  Organizatorami konkursu były Elżbieta Zmysłowska,  Marzena Karczmarz, Agnieszka Janeczek i Emilia Truszkowska.

 Celem konkursu było:

  • kultywowanie tradycji i zwyczajów związanych ze Świętami Wielkanocnymi;
  • pobudzanie inwencji twórczej i fantazji w zakresie wykonywania pisanek wielkanocnych;
  • rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz uzdolnień plastycznych dzieci.

W holu przedszkola można było  podziwiać 20 przepięknych prac wykonanych przez dzieci. Każda praca była inna, na swój sposób wyjątkowa, co spowodowało, że jury miało trudne zadanie. Po wnikliwej naradzie, decyzją jury, wszyscy autorzy prac  zostali nagrodzeni przez panią dyrektor Iwonę Kożuchowską oraz vice-dyrektor Beatę Guz książeczkami oraz pamiątkowymi dyplomami.

Uczestnicy konkursu plastycznego ,, NAJPIĘKNIEJSZA PISANKA”:

Martyna Więsyk, Pola Kuchciak – M. Karczmarz – GRUPA KRÓLICZKI
Natalia Maleszyk – W. Redmerska – GRUPA KOTKI
Wojciech Gruba, Michalina Greguła – E. Bystrzycka – GRUPA BIEDRONKI
Michalina Sarna, Julian Król – B. Romanek – GRUPA MOTYLKI
Michalina Szwaczkiewicz, Nadia Zyga – S. Wojnowska i Sylwia Kosior – GRUPA JEŻYKI
Maja Sarna, Martyna Symbor – M. Krupa – GRUPA ZAJĄCZKI
Małgorzata Kossak, Maja Grzeszczak – E. Zmysłowska – GRUPA PSZCZÓŁKI
Anielka Dejko, Karol Lisek – I. Kożuch – GRUPA MISIE
Aleksandra Gmur, Mikołaj Marciniak – A. Wożniak – GRUPA LISKI
Ksawery Stawiarczyk, Jakub Sałek – G. Szewczyk – GRUPA TYGRYSKI

Aby poczuć magię zbliżających się świąt, chcąc nawiązać do tradycji malowania jajek, przedszkolaki  z grupy Króliczki zaprezentowały się w zabawnym skeczu i wcieliły się w rolę pisanek , zajączka, baranka oraz kurczaczków.
Jeszcze raz gratulujemy wspaniałych prac i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

Marzena Karczmarz,
Agnieszka Janeczek,
Elżbieta Zmysłowska,
Emilia Truszkowska.

Font Resize
Contrast