PREZENTACJA pt. „PRZYGODY W LESIE”

Dziś (7 listopada 2022 r) w naszym przedszkolu po raz kolejny gościliśmy Pana Kamila Wolińskiego, pracownika Lubartowskiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej. Temat dzisiejszej prezentacji to: „Przygody w lesie. Grzybobranie”. Celem spotkania było przypomnienie dzieciom zasad prawidłowego zachowania się w lesie oraz zwrócenie uwagi na to, że nie każdy grzyb i nie każdy owoc znaleziony w lesie jest jadalny. Po dzisiejszej prezentacji, każdy przedszkolak wie, że w lesie:
-nie hałasujemy
-nie śmiecimy
-nie rozpalamy ognisk
-nie zbliżamy się do dzikich zwierząt
-nie depczemy i nie niszczymy roślin
-sprzątamy po sobie
-nie oddalamy się od dorosłych.


Dzieci poznały również „Dekalog młodego grzybiarza” oraz dowiedziały się jak przygotować się na grzybobranie, czyli jak się ubrać do lasu oraz jak zabezpieczyć się przed komarami i kleszczami. Przedszkolaki dowiedziały się również jak zbudowany jest grzyb oraz poznały grzyby jadalne i trujące. Przezęntację zakończyły „leśne zagadki”, z którymi dzieci świetnie sobie poradziły oraz animowany wierszyk Jana Brzechwy „Grzyby”.

Bardzo dziękujemy panu Kamilowi za poświęcony czas i zbogacenie wiedzy dzieci na temat lasu.

M.Szczygieł

Font Resize
Contrast