MATEMATYCZNE ZAJĘCIA OTWARTE U JEŻYKÓW

Matematyka to dziedzina nauki, która obecna jest w życiu codziennym na każdym kroku. Wiek przedszkolny to czas, kiedy obserwuje się wzmożoną ciekawość dziecka podczas kształtowania wiedzy matematycznej a podstawą nauki jest wspólna zespołowa zabawa, działania czynnościowe na przedmiotach i najważniejsze – osobiste doświadczenia dziecka. Przedszkolak musi odkrywać sam. Dlatego zamiast tłumaczyć mu, dlaczego tak jest, lub skąd się to wzięło, lepiej skłonić go do wykonania doświadczenia, gdyż jest to najlepszy sposób na zrozumienie złożoności zjawisk.
Mając to wszystko na uwadze, dnia 17 listopada Jeżyki i ich wychowawca zaprosili Rodziców i innych nauczycieli naszej placówki na zajęcia otwarte pod hasłem „Matematyka jest wszędzie – kształtowanie pojęć matematycznych”. Zajęcia to jeden w ważnych elementów realizowanego w grupie JEŻYKI projektu pt. „#20minutdlaMATEMATYKI”.

Rodzice mieli okazję zapoznać się z charakterem pracy dydaktyczno-wychowawczej z dziećmi, zobaczyć ile wymaga ona wysiłku, wiedzy oraz umiejętności. Opiekunowie mogli zobaczyć mały „wycinek przedszkolnego życia”, doświadczyć tego, jak ich pociechy radzą sobie w przeliczaniu, dodawaniu i odejmowaniu elementów na konkretach – kasztanach, utrwalaniu zapisu graficznego poznanych liczb, określaniu kierunków: prawo, lewo, orientowaniu się na kartce papieru np. prawy górny róg, lewy dolny róg itp., uczestniczeniu zgodnie z zasadami w zabawie matematyczno-ruchowej, rozpoznawaniu, posługiwaniu się nazwami figur geometrycznych, nazywaniu dni tygodnia oraz miesięcy. Zajęcia otwarte dają również możliwość zaobserwowania wielu innych wartościowych rzeczy, które dzieją się w naszym przedszkolu,  jak relacje rówieśnicze i relacje dzieci z wychowawcą. Dlatego zachęcamy do jak najczęstszego uczestniczenia w takich spotkaniach, które są źródłem ogromnej wiedzy o naszym dziecku.

Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom, opiekunom  za to, iż mimo wielu obowiązków poświęcili swój czas by być dziś z nami i towarzyszyć swoim dzieciom.

S. Wojnowska

Font Resize
Contrast