SPOTKANIE Z POLICJANTEM – PRZEDSZKOLAK BEZPIECZNY W SIECI

Granica wieku, w którym dzieci rozpoczynają korzystanie z Internetu, z roku na rok się obniża. Dlatego też edukacja na rzecz bezpiecznego korzystania z technologii informatycznych przez dzieci jest konieczna i powinna zacząć się wtedy, gdy nasza pociecha ma pierwszy raz kontakt z globalną siecią.

„Przedszkolak bezpieczny w sieci” to temat spotkania, jakie odbyło się dnia 3 lutego 2023 r z Panią sierż. szt. Jagodą Stanicką oraz Panem asp. szt. Łukaszem Kirylakiem – policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie.

Zajęcia profilaktyczne z dziećmi były nawiązaniem do obchodzonego w lutym Dnia Bezpiecznego Internetu. Pan Łukasz  rozpoczął od wyjaśnienia przedszkolakom co to jest Internet, do czego służy, w jaki sposób korzystając z niego można być jednocześnie bezpiecznym. Policjant wytłumaczył, dlaczego nie należy zamieszczać w sieci swoich danych osobowych, zdjęć, informacji o miejscu zamieszkania oraz przedstawił zagrożenia płynące z beztroskiego zawierania znajomości internetowych. Gość podkreślał, że Internet jest dobrym narzędziem edukacyjnym pod warunkiem, że mali użytkownicy korzystają z niego pod czujnym okiem rodziców, w odpowiednim przedziale czasowy. Wyczulił słuchaczy, iż w sieci znajdują się również treści, z którymi dziecko nie powinno mieć kontaktu.

Przedszkolaki były bardzo zainteresowane tematem zajęć a co za tym idzie zadawały mnóstwo pytań. To było bardzo wartościowe spotkanie.

S. Wojnowska

Font Resize
Contrast