Biedronki

29Cze2020

W roku szkolnym 2019/2020 dzieci z grup: Motylki, Biedronki i Jeżyki uczestniczyły w grupowych zajęciach logopedycznych realizowanych w ramach projektu edukacyjnego z zakresu wspomagania i stymulowania rozwoju mowy najmłodszych przedszkolaków. Zajęcia odbywały się w każdej grupie raz w tygodniu. Na zajęciach wykorzystywałam starannie dobrany materiał, dostosowany do potrzeb i możliwości dzieci.  Wiele pomocy dydaktycznych wykonałam samodzielnie na potrzeby zajęć. Dzieci bardzo chętnie podejmowały wszystkie proponowane przeze mnie aktywności, z otwartością i zaangażowaniem wykonywały ćwiczenia logopedyczne. Uważnie słuchały, ćwiczyły narządy mowy, doskonaliły motorykę małą i dużą , rozwijały percepcję słuchową, spostrzegawczość i słownictwo, powtarzały, naśladowały,  ilustrowały ruchem treść piosenek i wierszy. Obserwuję pozytywny wpływ projektu na rozwój mowy przedszkolaków. Dzieci usprawniły motorykę narządów mowy, pogłębiły oddech i w większości utrwaliły prawidłowy tor oddechowy. Rozwinęły i uwrażliwiły percepcję słuchową, udoskonaliły umiejętność rozumienia, słuchania i współdziałania. Wzbogaciły także zasób słownictwa czynnego i biernego oraz usprawniły proces komunikacji językowej.

                                                                                                                      Magdalena Cieślik – logopeda

[…]
1Cze2020

Dzień Dziecka to bardzo radosny dzień dla wszystkich dzieci, taki też był i dla naszych przedszkolaków. W naszym przedszkolu tego dnia cały dzień trwała zabawa.

Dzieci z grup BIEDRONEK i JEŻYKÓW uczestniczyły  w pikniku w ogrodzie przedszkolnym jak również brały udział  zabawach przy muzyce. Dzień obfitował w liczne atrakcje: zabawy z chustą animacyjną, puszczanie baniek mydlanych, malowanie kredą. Przedszkolaki czuły się naprawdę wyjątkowo, uśmiech nikomu nie schodził z twarzy, a dla nas dorosłych – „uśmiech dziecka największym skarbem…”.

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ:

[…]
27Maj2020

Już minął tydzień od naszego powrotu do przedszkola. Chociaż jest nas niewielka grupa to nie brakuje nam pomysłów na dobrą zabawę. Bardzo chętnie bawimy się naszymi zabawkami, śpiewamy, malujemy,rysujemy, chodzimy na spacery i bawimy się na naszym placu zabaw.
Pozdrawiamy wszystkie dzieci z grupy Biedronki i panią Małgosię M. 

[…]
1Maj2020

Drodzy Rodzice


Od  1 maja  startuje – III odsłona – głosowania w konkursie organizowanym przez firmę Rossmann- „Czyściochowe Przedszkole”, w którym nasza placówka bierze udział.
Głosowanie trwa do 31.05.2020r. i odbywa się w miesięcznych turach – każdy miesiąc to nowe głosowanie i nowi wygrani!!!

W III odsłonie zostały zgłoszone i zaakceptowane prace autorstwa dzieci z grup: Zajączki, Jeżyki.

[…]
26Kwi2020

W dniach 22 i 24.04.2020r.  w formie pracy zdalnej dzieci z grupy Biedronki realizowały VIII moduł projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury” pt. „Mali przedsiębiorcy”. Dzieci wspólnie z rodzicami oglądały banknoty i monety polskie. Dowiedziały się o ich wartościach, jakie mają napisy i portrety. Miały możliwość porównywania, segregowania i klasykikowania pieniędzy. Wspólnie z rodzicami urządziły zabawę w sklep. Z duzym zainteresowaniem oglądały różne skarbonki. Zadaniem plastycznym związanym z realizacją modułu było zaprojektowanie własnego bamknotu. 
Zadanie to dostarczyło dzieciom wielu wrażeń i bogatych doświadczeń.

[…]
24Kwi2020

Drodzy Rodzice, od 1 kwietnia startuje głosowanie w konkursie organizowanym przez firmę Rossmann- „Czyściochowe Przedszkole”, w którym nasza placówka bierze udział.

Nasze prace konkursowe mają szansę wygrać bon w wysokości 500zł na zakup artykułów higienicznych do wykorzystania w Rosmann Polska, aby tak się stało prosimy o głosy.

Wszystkich Rodziców prosimy o głosowanie od 1 kwietnia  (z każdej grupy naszego przedszkola)!!!! Każdy głos przybliża nas do wygranej!!!

[…]
2Kwi2020

Od ponad tygodnia realizujemy zdalnie podstawę programową wychowania przedszkolnego. Serdecznie dziękujemy rodzicom dzieci za zaangażowanie i udział w tym procesie. Tematyka proponowanych zajęć i zabaw dla dzieci poświęcona była wiośnie i wiosennym porządkom. Dzieci obserwowały wiosenną pogodę, poznały pierwsze wiosenne kwiaty, przyglądały się wiośnie, która robiła porządki. Same miały możliwość śpiewać piosenki, bawić się przy muzyce, tworzyć prace plastyczne oraz ćwiczyć swoje ciało. Zdjęcia przysłane przez rodziców ukazują ogrom zajęć i zabaw, którym dzieci poświęcają swój czas. Jesteśmy pełne podziwu dla naszych Biedroneczek oraz ich rodziców.

[…]
1Kwi2020

Od kilku tygodni w naszych rozmowach często pojawia się wątek koronawirusa. Jesteśmy bombardowani informacjami o groźnym wirusie. Czas kwarantanny jest bez wątpienia sytuacją bardzo trudną dla każdego. Dzieci również odbierają nasze emocje związane z zaistniałym stanem. Mogą być one zaniepokojone lub wręcz wystraszone sytuacją. Wiele z nich po prostu się boi.

Z tego względu zapraszamy przedszkolaki z naszego przeszkolą do wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji  #letsallbewell. Chodzi o to, aby okna naszych domów ozdobić wesołymi rysunkami z hasłem „#BĘDZIE DOBRZE”. Dzięki temu dzieci zapamiętają czas kwarantanny jako bardziej wesoły, ale też pomoże im to, urozmaicić plan codziennych zajęć w domu.

Zdjęcia ozdobionych okien prosimy kierować na meila: przedszkole4akcja@wp.pl

[…]
25Mar2020

Drodzy rodzice!
W związku z zaistniałą sytuacją nauczyciele są zobowiązani do realizacji podstawy programowej wychowania przedszkolnego na odległość. Będziemy przekazywać państwu propozycje zabaw i zadań dla dzieci. Efekty wspólnych działań możecie gromadzić w teczce, np. prace plastyczne bądź utrwalać wspólne zabawy na zdjęciach czy filmikach. 
Materiały dla dzieci będą przesyłane na grupowego maila, którego adres i hasło otrzymacie państwo na grupie na facebooku. W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny.


Z poważaniem – wychowawczynie E. Bystrzycka M. Misiak

10Mar2020

Dzieci z grupy Biedronki uczestniczyły w realizacji modułu 7 Zmisiowany Dzień Matematyki. Przedszkolaki klasyfikowały  przedmioty wg określonej cechy, np. koloru, wielkości, kształtu. Porównywały wielkość stosując określenia długi – krótki, cienki – gruby, duży – mały, czarny – biały. Liczyły elementy zbiorów i porównywały ich liczebność.
Finalnym efektem realizacji modułu było wykonanie misiowych liczmanów.
Realizowane zadanie przyniosło dzieciom wiele radości.

[…]
9Mar2020

W poniedziałek 9 marca w grupie Biedronki dzieci świętowały Dzień Kobiet. Chłopcy złożyli życzenia dziewczynkom, zaśpiewali sto lat i wręczyli upominki. Następnie wszystkie dzieci  udały się na słodki poczęstunek.
Dziękujemy rodzicom z Trójki Grupowej za przygotowanie upominków i słodyczy.

[…]
9Mar2020

W II półroczu roku szkolnego 2019/2020 grupy: Biedronki, Jeżyki, Zajączki, Pszczółki i Motylki przystąpiły do realizacji ogólnopolskiego programu edukacyjnego ,, Czyściochowe przedszkole” .  Nowy program edukacyjny dla przedszkoli w całej Polsce organizowany jest przez firmę Rossmann w ramach programu Rossnę! Junior.
Program ma na celu kształtowanie od najmłodszych lat samodzielności higienicznej dzieci oraz budowanie właściwych nawyków higienicznych. Higiena osobista to jeden z istotniejszych elementów codziennego życia, który wpływa nie tylko na wygląd, ale również na zdrowie. Dobrych nawyków, także higienicznych, uczymy się już od najmłodszych lat. To, co wtedy przyswoimy, procentuje w dorosłym życiu. Program „Czyściochowe przedszkole” ma na celu pomagać nauczycielom w edukacji i motywowaniu przedszkolaków do codziennego dbania o higienę.

[…]
28Lut2020

W ramach realizowanego w grupie „Jeżyków” projektu czytelniczego pt. „Książka mój przyjacel” dnia 28 lutego 2020 r. odwiedziła nas Pani Joanna – mama Tymka – pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lubartowie. Celem spotkania było: zapoznanie z zawodem bibliotekarza, zaszczepienie w dzieciach miłości do książki jako źródła wiedzy i zabawy, a także wyrobienie w nich nawyku czytelniczego zachęcenie przedszkolaków do częstego korzystania z książek, oglądania ich i czytania nie tylko w przedszkolu, ale także z rodzicami  w domu.

[…]
27Lut2020

W bieżącym tygodniu Biedronki poznawały różne zawody. Między innymi lekarza i piekarza. Odbywało się to poprzez wcielanie się w wyżej wymienione role. Dzieci  chętnie wchodziły  w rolę lekarza czy pielęgniarki, poprzez zabawy poznały te zawody ich znaczenie dla nas pacjentów . Zrozumiały jak ważne jest dbanie o własne zdrowie oraz utrwaliły części ciała.
Poznały również pracę piekarza .  Zrozumiały jak ważna jest to praca. Co by było gdyby nie było pysznych bułeczek, rogalików czy chleba. W dalszej części  zajęć dzieci miały okazję poczuć się piekarzem poprzez wałkowanie , lepienie, toczenie kulek z masy solnej. Inwencji twórczej i pomysłowości nie było końca , powstawały: torty, rogaliki, bułki bagietki i in. . Przy okazji utrwalały przeliczanie w znanym im zakresie.

[…]
26Lut2020

Kolejna wycieczka w której uczestniczyły dzieci z grupy Biedronki i Jeżyki była do pobliskiego salonu fryzjerskiego pani Wiesławy Stachyry oraz sklepu spożywczego.
Celem wycieczki było poznanie pracy fryzjera i miejsca w którym pracuje. Dzieci zobaczyły urządzenia jakimi posługuje się w pracy: suszarki, lokówki, prostownice oraz narzędzia: szczotki, grzebienie, nożyce, wałki do włosów.
Następnie panie fryzjerki przystąpiły do zaplatania warkoczyków dziewczynkom i upiększania fryzur brokatem.
Na zakończenie dzieci miały okazję do prób czesania włosów na manekinie.
Spotkanie zakończyło się wzajemnym podziękowaniem, wręczeniem dyplomu dla pani fryzjerki i słodkim poczęstunkiem dzieci.

[…]
24Lut2020

24 lutego 2020 r. grupa Jeżyki i Biedronki udała się z wizytą do przedszkolnej kuchni. Dzieci miały okazję zobaczyć z bliska różne urządzenia, potrzebne do przygotowania pysznych  posiłków. Przedszkolaki zapoznały się z ubiorem pań kucharek. Panie opowiedziały, na czym polega ich praca i jakich używają przyborów i sprzętów. Pokazały dzieciom duże garnki do gotowania zupy, patelnie do smażenia kotletów i naleśników oraz urządzenia znane dzieciom z domu, np. maszynkę do mięsa itp.

[…]
21Lut2020

Grupa Biedronki uczestniczy w realizacji II edycji konkursu ogólnopolskiego „Przedszkole wspierające potencjał i wspomagające rozwój dziecka”.
Tematyka zajęć w trzecim tygodniu lutego związana była z eksperymentami. Zajęcia i zabawy miały na celu rozbudzanie ciekawości badawczej oraz wspieranie samodzielnych działań dzieci skierowanych na poznawanie otaczającej rzeczywistości przyrodniczej. Podczas zabaw badawczych i doświadczeń dzieci miały możliwość poznania właściwości wody, lodu i pary wodnej;obserwowania zjawisk parowania, skraplania oraz topnienia lodu.

[…]
12Lut2020

W bieżącym tygodniu w grupie Biedronki realizujemy tematykę zimową pt. „Idziemy na sanki”. Niespodziewaną atrakcją do naszych zajęć były wtorkowe opady śniegu. Zainspirowane rzadkim tej zimy zjawiskiem pogodowym prowadziłyśmy badania i doświadczenia ze śniegiem. Dzieci miały możliwość lepić, ugniatać i przekładać kulki śniegowe. Ponadto określały właściwości śniegu i obserwowały zjawisko topnienia. Następnego dnia zorganizowałyśmy Dzień Wesołego Bałwanka. Wprawdzie śniegu już nie było aby ulepić prawdziwego bałwana, ale dzieci wspólnie namalowały wielkiego bohatera naszego święta. Po zakończonej pracy maluchy śpiewały i tańczyły dla Bałwanka. Wspólne zabawy sprawiły wszystkim wiele radości.                                                             

[…]
10Lut2020

Wszystkie dzieci uwielbiają dostawać prezenty, a szczególnie prezenty niespodzianki. Taki wyjątkowy dzień był dzisiaj, tj. 10.02.2020r., w naszej grupie. Pani dyrektor sprawiła dzieciom niespodziankę i kupiła nowe zabawki do naszej sali.  Radość dzieci była niesamowita. Wszystkie z ogromnym zapałem ruszyły do zabawy. Zabawa była wspaniała.

[…]
10Lut2020

Tak wyglądał nasz zwyczajny dzień w przedszkolu 07. 02. 2020 r. Na początku odbyły się zajęcia i zabawy z balonami. Dzieci nazywały kolory balonów, liczyły, porównywały wielkość i długości ich sznureczków. Następnie uczestniczyły w koncercie muzycznym. Po powrocie do sali był czas na swobodną zabawę. Jedni budowali z klocków, inni jeździli samochodami. Dziewczynki odwiedziły salon fryzjerski, a jeszcze inne zabawiły chwilę w kuchni. Każdy znalazł zajęcie dla siebie. Najważniejsze, że nikt się nie nudził. I taki pracowity dzień mamy już za sobą. Jeszcze tylko obiad, odpoczynek i do domu!

[…]
6Lut2020

Babciu droga babciu powiedz mi,
           czy potrafisz zrobić to co my?

Tak śpiewały dzieci z grupy Biedronki dnia 06.02.2020 r. na uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka. Na spotkaniu z ukochanymi seniorami dzieci  recytowały wierszyki, składały życzenia i wręczały upominki. Swoim występem dostarczyły niesamowitych wrażeń bliskim. Za piękny występ zostały nagrodzone gorącymi oklaskami.  Na zakończenie uroczystości rodzice dzieci przygotowali słodki poczęstunek dla dzieci i gości.
Dziękujemy rodzicom z Trójki grupowej za pomoc i gościom za udział w  uroczystości.

[…]
4Lut2020

Bal karnawałowy to wielkie wydarzenie w życiu przedszkolaków.
W grupie Biedronki dzieci najchętniej wcielały się w role księżniczek, wróżek i strażaków. Była też pszczółka, piłkarz, Myszka Miki, kościotrup i kotek. Wszystkim dzieciom dopisywał świetny humor oraz chętnie bawiły się na balu.

Tak bawiły się Biedroneczki na Balu Karnawałowym:

[…]