Biedronki

12Lut2020

W bieżącym tygodniu w grupie Biedronki realizujemy tematykę zimową pt. „Idziemy na sanki”. Niespodziewaną atrakcją do naszych zajęć były wtorkowe opady śniegu. Zainspirowane rzadkim tej zimy zjawiskiem pogodowym prowadziłyśmy badania i doświadczenia ze śniegiem. Dzieci miały możliwość lepić, ugniatać i przekładać kulki śniegowe. Ponadto określały właściwości śniegu i obserwowały zjawisko topnienia. Następnego dnia zorganizowałyśmy Dzień Wesołego Bałwanka. Wprawdzie śniegu już nie było aby ulepić prawdziwego bałwana, ale dzieci wspólnie namalowały wielkiego bohatera naszego święta. Po zakończonej pracy maluchy śpiewały i tańczyły dla Bałwanka. Wspólne zabawy sprawiły wszystkim wiele radości.                                                             

[…]
10Lut2020

Wszystkie dzieci uwielbiają dostawać prezenty, a szczególnie prezenty niespodzianki. Taki wyjątkowy dzień był dzisiaj, tj. 10.02.2020r., w naszej grupie. Pani dyrektor sprawiła dzieciom niespodziankę i kupiła nowe zabawki do naszej sali.  Radość dzieci była niesamowita. Wszystkie z ogromnym zapałem ruszyły do zabawy. Zabawa była wspaniała.

[…]
10Lut2020

Tak wyglądał nasz zwyczajny dzień w przedszkolu 07. 02. 2020 r. Na początku odbyły się zajęcia i zabawy z balonami. Dzieci nazywały kolory balonów, liczyły, porównywały wielkość i długości ich sznureczków. Następnie uczestniczyły w koncercie muzycznym. Po powrocie do sali był czas na swobodną zabawę. Jedni budowali z klocków, inni jeździli samochodami. Dziewczynki odwiedziły salon fryzjerski, a jeszcze inne zabawiły chwilę w kuchni. Każdy znalazł zajęcie dla siebie. Najważniejsze, że nikt się nie nudził. I taki pracowity dzień mamy już za sobą. Jeszcze tylko obiad, odpoczynek i do domu!

[…]
6Lut2020

Babciu droga babciu powiedz mi,
           czy potrafisz zrobić to co my?

Tak śpiewały dzieci z grupy Biedronki dnia 06.02.2020 r. na uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka. Na spotkaniu z ukochanymi seniorami dzieci  recytowały wierszyki, składały życzenia i wręczały upominki. Swoim występem dostarczyły niesamowitych wrażeń bliskim. Za piękny występ zostały nagrodzone gorącymi oklaskami.  Na zakończenie uroczystości rodzice dzieci przygotowali słodki poczęstunek dla dzieci i gości.
Dziękujemy rodzicom z Trójki grupowej za pomoc i gościom za udział w  uroczystości.

[…]
4Lut2020

Bal karnawałowy to wielkie wydarzenie w życiu przedszkolaków.
W grupie Biedronki dzieci najchętniej wcielały się w role księżniczek, wróżek i strażaków. Była też pszczółka, piłkarz, Myszka Miki, kościotrup i kotek. Wszystkim dzieciom dopisywał świetny humor oraz chętnie bawiły się na balu.

Tak bawiły się Biedroneczki na Balu Karnawałowym:

[…]
31Sty2020

 Dzieci z grupy Biedronki uczestniczyły w realizacji II Modułu „Misiowy wolontariat”w ramach projektu edukacyjnego „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”. W module tym Miś uczy dzieci wrażliwości społecznej oraz pomagania innym.
Efektem finalnym do zaprezentowania jest gazetka ścienna dla rodziców.

[…]
17Sty2020

W ramach realizacji 6 Modułu „Bezpieczni z Małym Misiem” czytano dzieciom utwory na temat bezpieczeństwa. Działania zostały wsparte twórczością plastyczną dzieci i wykonano wspólny plakat zachęcający do przestrzegania zasad bezpieczeństwa. Dzieci uczestniczyły również w spotkaniu z policjantem. Głównym celem spotkania było poznanie zasad bezpiecznego zachowania podczas ferii zimowych (zabawy na śniegu i lodzie). Policjant ukazał dzieciom zagrożenia, z jakimi mogą się spotkać, np. osoba obca lub pies.
  Spotkanie zakończono wykonaniem pamiątkowego zdjęcia z gościem.

[…]
13Gru2019

Dnia 13 grudnia 2019 r. w grupie Biedronki odbyły się zajęcia warsztatowe pt. „Ubieramy choinkę”. Spotkanie rozpoczęło się występem artystycznym dzieci, który wprowadził świąteczny nastrój. Następnie wszyscy przystąpili do wspólnej pracy. Strojenie świątecznego drzewka sprawiło wiele radości zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Na zakończenie spotkania wszyscy wspólnie zaśpiewali kolędę „Przybieżeli do Betlejem” i zrobili pamiątkowe zdjęcia.

E. Bystrzycka

[…]
13Gru2019

Dzieci z grupy Biedronki wzięły udział w konkursie pt. „Fantastyczna bombka” organizowanym przez Urząd Miasta Lubartów. Do konkursu zgłoszono 19 prac z grupy. Każda z tych bombek była „małym cudem”. Różniły się między sobą kolorami, użytymi materiałami, techniką, ale łączyło je to, że wszystkie były piękne. Ich wykonanie wymagało inwencji twórczej i kreatywności. Często do pracy angażowała się wraz z dzieckiem cała rodzina.
Laureatem konkursu w grupie Biedronki został Karol Tomaszewski. Gratulujemy!!!

[…]
6Gru2019

6 grudnia to bardzo ważna data w kalendarzu szczególnie dla najmłodszych. Grupę Biedronki odwiedził Św. Mikołaj wraz z dwiema Śnieżynkami. Wizyta wzbudziła ogromne przeżycie przedszkolaków. Z ogromnym zapałem recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Święty Mikołaj obdarował wszystkie dzieci prezentami. Dzieci chętnie pozowały do zdjęć z wyjątkowymi gośćmi i bawiły się przy muzyce.
Atmosfera spotkania była bardzo radosna.

Zapraszamy do galerii:

[…]
29Lis2019

W roku szkolnym 2019/2020 grupa Biedronki przystąpiła do realizacji projektu edukacyjnego „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”. W ramach realizacji  I Modułu „Czytające Przedszkole” prezentowano dzieciom utwory polskich pisarzy i poetów. Dzieci wspólnie z nauczycielem wybrały maskotkę misia i nadały mu imię Kajtuś. Miś wędrował z dziećmi do ich domów. W obecności niezwykłego gościa rodzice czytali swoim pociechom książeczki. Zadaniem dzieci było wykonanie pamiątkowych rysunków, które razem stworzyły dzienniczek Misia Kajtusia. 
Realizacja modułu przyniosła wiele radości dzieciom i ich rodzicom. 

[…]
25Lis2019

Święto Pluszowego Misia to dzień wyjątkowy dla wszystkich maluchów. Dzieci w tym dniu przyniosły swoje ulubione misie do przedszkola. Były przeróżne: małe, duże, białe, bure, rude, niebieskie i różowe. Każdy przedszkolak miał okazje przedstawić swojego ulubieńca i opowiedzieć o nim. Następnie były super zabawy z misiami i tańce.       
Wspólne świętowanie na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków.      

[…]
30Wrz2019

Gdy maluch idzie do przedszkola, jego świat bardzo się zmienia. To zazwyczaj pierwsza tak duża „rewolucja” w życiu.  Z dnia na dzień w jego życiu pojawia się coraz więcej ważnych osób. Dziecko, po dobrym poradzeniu sobie z wrześniowymi rozstaniami, zyskuje większą niezależność. I nierzadko, drugie po domu – najważniejsze miejsce na świecie. To tutaj uczy się, jak obdarzać zaufaniem osoby spoza rodzinnego kręgu.

[…]