Delfinki

1Cze2020

Gdy człowiek jest niewielki,
gdy ma te kilka lat,
wydaje się bezkresnym,
ten cały, wielki świat .
Więc życzę Ci radości,
ogromnej, jak ocean
I niech trwa jak najdłużej
i nigdy się nie zmieniaj.
Życzę Ci snów pogodnych,
jak niebo tuż nad nami.
Zły nastrój i humory
rozpraszaj uśmiechami .
Życzę Ci wrażeń, przygód,
potężnych, niczym góry !
I wielkich bohaterów,
nie tych z literatury !
Prawdziwych, wyjątkowych
co zawsze będą blisko .
A z nimi niech się uda
zrealizować wszystko .
Uśmiechaj się, baw, śmiej głośno
i miej szczęśliwe dni .
Bądź dzieckiem jak najdłużej,
dziś, jutro, zawsze – Ty ! 

(autor: D. Kluska)

[…]
1Kwi2020

Od kilku tygodni w naszych rozmowach często pojawia się wątek koronawirusa. Jesteśmy bombardowani informacjami o groźnym wirusie. Czas kwarantanny jest bez wątpienia sytuacją bardzo trudną dla każdego. Dzieci również odbierają nasze emocje związane z zaistniałym stanem. Mogą być one zaniepokojone lub wręcz wystraszone sytuacją. Wiele z nich po prostu się boi.

Z tego względu zapraszamy przedszkolaki z naszego przeszkolą do wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji  #letsallbewell. Chodzi o to, aby okna naszych domów ozdobić wesołymi rysunkami z hasłem „#BĘDZIE DOBRZE”. Dzięki temu dzieci zapamiętają czas kwarantanny jako bardziej wesoły, ale też pomoże im to, urozmaicić plan codziennych zajęć w domu.

Zdjęcia ozdobionych okien prosimy kierować na meila: przedszkole4akcja@wp.pl

[…]
30Mar2020

Drodzy Rodzice
W związku z zaistniałą sytuacją,  nauczyciele są zobowiązani do realizacji podstawy programowej wychowania przedszkolnego na odległość. Dlatego też wspólnie z Panią Marzeną Karczmarz będziemy Państwu wysyłać materiały do pracy z dziećmi drogą mailową. Zachęcam do gromadzenia materiałów w teczkach oraz do wysyłania zdjęć i filmików.
Dziękuję i pozdrawiam 🙂

27Lut2020

W piękny,  słoneczny dzień  27.02.20 r dzieci z grupy Kangurki i Delfinki odwiedziły piekarnię „Bigoraj”. Przedszkolaki poznały pomieszczenia, urządzenia wykorzystywane w piekarni do przygotowania ciasta na różne rodzaje pieczywa, dowiedziały się jakie urzadzenia przydatne są do produkcji bułek, oraz poznały przeznaczenie wielkiego pieca  Każdy przedszkolak pamiętał o zasadach bezpiecznego zachowania się  w tym miejscu. Chętne dzieci wcieliły się  w role małych piekarzy i samodzielnie  ugniatały ciasto na bułki.
Była także najprzyjemniejsza chwila, czyli degustacja pysznych drożdżówek. Dzieci wróciły z tej wycieczki pełne wrażeń oraz bagatsze o wiedzę na temat etapów powstawania chleba oraz zawodu piekarza.
Serdeczne podziekowania dla właściciela  piekarni Pana Bigoraja oraz dla Pana Dariusza Kępy, który był naszym przewodnikiem i w wyjatkowo przystępny  i ciekawy sposób prowadził  „lekcję „.

[…]
13Lut2020

Dnia 13.02.2020r dzieci z grupy Delfinki gościły swoje babcie i swoich dziadków. Już od samego rana z niecierpliwością wyczekiwały zaproszonych gości. Przybyli bardzo licznie. Babcie, dziadkowie, mamusie, tatusiowie i rodzeństwo, mieli okazję podziwiać dzieci w specjalnie dla nich przygotowanym programie artystycznym pt. „Słodziaki” W przepięknej scenografii oraz wyjątkowej atmosferze wnuczęta wspaniale wystąpili przed bliskimi. Następnie przedszkolaki zaprosiły gości na słodki poczęstunek. Szczęście i duma na twarzach babć i dziadków dały wyraz tego jak ważne są dla nich takie spotkania i chwilę spędzone z wnukami.

[…]
8Sty2020

Dnia 08.01.2020 r. nasze przedszkole odwiedził pan policjant – dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie – mł. asp. Łukasz Wójcik. W spotkaniu brała udział grupa Delfinków, Misiów oraz Kangurków. Rozmowa poświęcona była przede wszystkim zasadom bezpiecznego spędzania zimowych ferii. Pan policjant omówił z dziećmi zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Przypomniał, jak przykre w skutkach może być wchodzenie na kruchy lód, zabawa w pobliżu jezdni czy zbliżanie się do nieznajomych osób oraz jak się zachować się, gdy podczas nieobecności rodziców do drzwi zapuka nieznajoma osoba, jaką przyjąć pozycję, gdy na drodze pojawi się obcy pies.

[…]
18Gru2019

Boże Narodzenie, to czas niezwykły. Stanowi misterium radości i miłości, to również czas pełen magii, czarów i piękna. To moment spełniania marzeń i okazywania sobie wzajemnej troski i dobroci. Każdy z nas stara się jak najlepiej przygotować do nadchodzących świąt. Bardzo miłym wytchnieniem w tych przygotowaniach było spotkanie świąteczne Delfinków z rodzicami.
Dzieci zaprezentowały część artystyczną przygotowaną dla swoich najbliższych, wprowadzając wszystkich w magiczną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Rodzice byli wzruszeni i zachwyceni występami swoich pociech.
Był również słodki poczęstunek. Ten uroczysty dzień dostarczył wszystkim dużo radości i wrażeń.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy wszystkim, aby przy świątecznym stole nie zabrakło światła i ciepła rodzinnej atmosfery, a Nowy Rok 2020 przyniósł ze sobą tylko szczęście i pomyślność!!!

[…]
5Gru2019

Właśnie dzisiaj (05.12.2019) rozpoczęło się pierwsze spotkanie czytelnicze z Panią Ariadną Zalewską – dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Lubartowie. Przedszkolaki miały okazję wysłuchać dwóch pięknych baśni autorstwa Hansa Christiana Andersena: „Brzydkie kaczątko” i „Księżniczka na ziarnku grochu”. Każde dziecko otrzymało również Kartę Małego Czytelnika, na którą przykleiło pierwszą zdobytą naklejkę. Po wysłuchaniu 10 opowiadań z dziecięcego księgozbioru i zebraniu dziesięciu naklejek dzieci zostaną uhonorowane imiennym dyplomem oraz książeczką „Pierwsze wiersze dla…”. Natomiast rodzice otrzymają broszurę informacyjną, przypominającą o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowiadającą, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze.
Z niecierpliwością oczekujemy kolejnego spotkania.

[…]
25Lis2019

25 listopada wszystkie misie na całym świecie obchodzą swoje święto. Tego dnia, każdy przedszkolak przyniósł swojego ukochanego pluszaka by uczcić Światowy Dzień Pluszowego Misia.  Mięciutkie, pluszowe, kolorowe, duże i malutkie –misie opanowały Przedszkole Miejskie Nr 4 w Lubartowie.

[…]
Font Resize
Contrast