Jeżyki

25Mar2020

Wszystkim Paniom pracującym w naszej grupie jest niezmiernie miło, iż nasze kochane Jeżyki tak dzielnie i z wielkim zaangażowaniem bawią się realizując nasze propozycje aktywności. JESTEŚMY Z WAS BARDZO DUMNE!!!
Codziennie na stronie naszej grupy na facebooku i drogą meilową będziemy wysyłać Państwu propozycje działań.
Prosimy o zdjęcia z waszych zabaw, aktywności. Będziemy je umieszczać w galerii poniżej.

[…]
25Mar2020

Drodzy Rodzice….

Realizując odgórne wytyczne, drogą kontaktu dla naszej grupy „Jeżyki” będzie strona naszej grupy na Facebooku oraz kontakt e-mail z tymi rodzicami, którzy nie używają portalu społecznościowego. Dlatego proszę rodziców o wysłanie na mój numer – adresów e-mail – byśmy mogły tą drogą z Panią Sylwią wysyłać wam materiały dla dzieci.
Codziennie tymi drogami kontaktu znajdziecie Państwo propozycje zabaw i aktywności dla dzieci. Są to różne pomysły na to, co możecie wspólnie z dziećmi robić w domu oraz wspierać rozwój ich zdolności, umiejętności i kompetencji.

W naszych godzinach pracy jesteśmy dla was dostępne pod numerami telefonu oraz meilowo.

Zachęcam do założenia dzieciom teczek i gromadzenia prac plastycznych, które wspólnie wykonacie czy innych efektów zaproponowanych przez nas zadań. Po powrocie do przedszkola urządzimy sobie galerię Waszych domowych arcydzieł.

Jeśli ktoś chciałby podzielić się np. zdjęciami z wykonywania wysyłanych propozycji, to jak najbardziej będzie nam miło zobaczyć, co wspólnie stworzyliście. Prosimy o wysyłanie zdjęć e-mail : sylwia-wojnowska@wp.pl 

S. Wojnowska, S. Kosior

9Mar2020

Dla Was dziś kwiaty i uśmiechy. 
I pierwszy promień bliskiej wiosny. 
Dzień bez kłopotów i bez trosk. 
Dużo radości.  
Dla mamy, Pani, dla dziewczynek, 
W domu, w przedszkolu, na wycieczce. 
Każdego dnia dobry uczynek – 
To jest od chłopców upominek”

Dzień Kobiet to święto, które obchodzone jest 8 marca. To dzień, w którym świętują wszystkie Panie – te małe i te duże. W grupie Jeżyków radosna atmosfera panowała od samego rana. W tym szczególnym dniu, dziewczynki i panie pracujące w grupie otrzymały od chłopców serdczne życzenia, upominki i kwiaty. Na  dziewczęcych buziach uśmiech gościł przez cały dzień, a chłopcy okazali się niezwykle uprzejmi.
Wszystkie panie i dziewczynki dziękują chłopcom za piękne życzenia, kwiaty i promienny uśmiech.

[…]
9Mar2020

W II półroczu roku szkolnego 2019/2020 grupy: Biedronki, Jeżyki, Zajączki, Pszczółki i Motylki przystąpiły do realizacji ogólnopolskiego programu edukacyjnego ,, Czyściochowe przedszkole” .  Nowy program edukacyjny dla przedszkoli w całej Polsce organizowany jest przez firmę Rossmann w ramach programu Rossnę! Junior.
Program ma na celu kształtowanie od najmłodszych lat samodzielności higienicznej dzieci oraz budowanie właściwych nawyków higienicznych. Higiena osobista to jeden z istotniejszych elementów codziennego życia, który wpływa nie tylko na wygląd, ale również na zdrowie. Dobrych nawyków, także higienicznych, uczymy się już od najmłodszych lat. To, co wtedy przyswoimy, procentuje w dorosłym życiu. Program „Czyściochowe przedszkole” ma na celu pomagać nauczycielom w edukacji i motywowaniu przedszkolaków do codziennego dbania o higienę.

[…]
4Mar2020

W drugim semestrze roku szkolnego 2019/2020 grupa „Jeżyki” realizuje projekt czytelniczy pt. „Książka mój przyjaciel”.  Głównymi celami projektu jest rozwijanie zainteresowań czytelniczych, ukazanie właściwego kontaktu z książką po przez wzór osób dorosłych oraz włączenie rodziców do aktywnego i systematycznego czytania dzieciom. Jednym z działań w ramach projektu jest akcja „Wędrująca Książka”. Inspiracją do  jej stworzenia była oryginalna  akcja pt. Bookcrossing (inaczej uwalnianie książek, krążenie książek).

[…]
2Mar2020

Marzec to miesiąc w którym obchodzimy Dzień Matematyki.  Nauka ta kształtuje i uczy dzieci, jest fundamentem logicznego myślenia. Pełni ważną funkcję w procesach poznawania i rozumienia otaczającego świata.

W ramach realizacji kolejnego już VII modułu projektu MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY dziś tj. 2 marca mali matematycy z grupy „Jeżyki” świętowali Zmisiowany Dzień Matematyki. Celem takich zajęć jest wpływ na intelektualny rozwój, dzięki czemu dzieci lepiej poznają i rozumieją otaczający świat.

[…]
28Lut2020

W ramach realizowanego w grupie „Jeżyków” projektu czytelniczego pt. „Książka mój przyjacel” dnia 28 lutego 2020 r. odwiedziła nas Pani Joanna – mama Tymka – pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lubartowie. Celem spotkania było: zapoznanie z zawodem bibliotekarza, zaszczepienie w dzieciach miłości do książki jako źródła wiedzy i zabawy, a także wyrobienie w nich nawyku czytelniczego zachęcenie przedszkolaków do częstego korzystania z książek, oglądania ich i czytania nie tylko w przedszkolu, ale także z rodzicami  w domu.

[…]
26Lut2020

Bo koty są dobre na wszystko, na wszystko, co życie nam niesie.
Bo koty to czułość i bliskość, na wiosnę, na lato, na jesień.”

Dnia 17 lutego obchodzone jest nietypowe święto – Dzień Kota. Z tej okazji przedszkolaki z naszego przedszkola wzięły udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym pt. „Kotek Psotek”. Celem konkursu jest rozbudzanie wyobraźni czytelniczej, rozwijanie umiejętności plastycznych oraz wdrażanie dzieci do kreatywnego spędzania wolnego czasu z rodzicami.

Zuzanna Sawicka z grupy Liski (5 lat) oraz Tymoteusz Steć z grupy Jeżyki (3 lat) wykonali przepiękne prace plastyczne różnymi technikami, wykorzystując przy tym ciekawe materiały. Prace wysłane zostały do Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej Nr 51 w Szczecinie.

Gratulujemy autorom pomysłów i kreatywności.

[…]
26Lut2020

Kolejna wycieczka w której uczestniczyły dzieci z grupy Biedronki i Jeżyki była do pobliskiego salonu fryzjerskiego pani Wiesławy Stachyry oraz sklepu spożywczego.
Celem wycieczki było poznanie pracy fryzjera i miejsca w którym pracuje. Dzieci zobaczyły urządzenia jakimi posługuje się w pracy: suszarki, lokówki, prostownice oraz narzędzia: szczotki, grzebienie, nożyce, wałki do włosów.
Następnie panie fryzjerki przystąpiły do zaplatania warkoczyków dziewczynkom i upiększania fryzur brokatem.
Na zakończenie dzieci miały okazję do prób czesania włosów na manekinie.
Spotkanie zakończyło się wzajemnym podziękowaniem, wręczeniem dyplomu dla pani fryzjerki i słodkim poczęstunkiem dzieci.

[…]
24Lut2020

24 lutego 2020 r. grupa Jeżyki i Biedronki udała się z wizytą do przedszkolnej kuchni. Dzieci miały okazję zobaczyć z bliska różne urządzenia, potrzebne do przygotowania pysznych  posiłków. Przedszkolaki zapoznały się z ubiorem pań kucharek. Panie opowiedziały, na czym polega ich praca i jakich używają przyborów i sprzętów. Pokazały dzieciom duże garnki do gotowania zupy, patelnie do smażenia kotletów i naleśników oraz urządzenia znane dzieciom z domu, np. maszynkę do mięsa itp.

[…]
14Lut2020

W Przedszkolu Miejskim Nr 4 w Lubartowie zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez przedszkolnych. Święto babci i dziadka to dzień niezwykły, pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. Tak było i tym razem. 14 lutego 2020 r. przedszkolaki z grupy Jeżyków  zaprosiły swoich najukochańszych dziadków i najukochańsze babcie na walentynkowe obchody ich święta.

[…]
6Lut2020

Jednym z celów podstawy programowej wychowania przedszkolnego jest wdrażanie dzieci do dbałości o bezpieczeństwo własne oraz innych. 7 lutego przedszkolaki z grupy „Zajączki” i „Jeżyki”  gościły strażaka – Pana Pawła Wróbla- młodszego aspiranta Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubartowie, który jest tatą  Eryka z grupy „Zajączki”.

[…]
4Lut2020

4 lutego 2020 r Jeżyki miały okazję po raz pierwszy uczestniczyć w balu karnawałowym. Przedszkolaki tego dnia, wcieliły się w role swoich ulubionych bohaterów bajek: wróżki, księżniczki, czarownice, Elze i Anne, kowboja, Zorro, Spaidermena, Supermena, jednorożca, byli również policjanci, smaczna truskaweczka, kotek, pająk, myszka.
Tego dnia dzieciom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. Wszyscy bawili się znakomicie, humor dopisywał zarówno dzieciom, jak i wychowawcom. Tegoroczna zabawa karnawałowa należała do udanych.

Kolejny Bal już za rok…

[…]
30Sty2020

Dziecko chce być dobre.
Jeśli nie umie – naucz.
Jeśli nie wie- wytłumacz.
Jeśli nie może – pomóż”

J. Korczak

Jeżyki już od maluszków same oceniają swoje zachowanie. Wyjściem do wprowadzenia „jabłuszkowego systemu oceniania” był Kodeks Przeszkolaka, który obowiązuje w grupie . W związku z faktem, że nasza grupa to „Jeżyki” – tablica motywacyjna zawiera motyw jeżykowy. W ten sposób dzieci moga się utożsamić z tym, co będzie odzwierciedleniem ich działań. Codziennie przed obiadkiem na grzbiet jeża naklejamy odpowiednie jabłko.

[…]
15Sty2020

Kto jak nie dzieci, są najlepszymi odkrywcami. Już od najmłodszych lat Jeżyki doświadczają, eksperymentują i odkrywają to, co dotąd było dla nich nieznane. Wszystko po to, by mogli rozwijać swoją nieograniczoną dziecięcą ciekawość. Realizując tematykę tygodnia, przedszkolaki sprawdzały, które przedmioty potrafią utrzymywać się na powierzchni wody, a które toną. Na początku doświadczenia zdania, co do wyniku eksperymentu były podzielone. Na końcu już dzieci nie miały wątpliwości, że ciężkie przedmioty toną, a lekkie pływają. Przeprowadzony eksperyment wzbudził w dzieciach wielkie zainteresowanie chęcią odkrywania i poznawania świata przyrody.
Następnie Jeżyki poznały nową technikę plastyczną „mokre na mokrym” – to nic innego jak malowanie na mokrym papierze. Takie malowanie to zupełnie nowa sytuacja, sposób na uatrakcyjnienie zwykłego malowania farbami i okazja do ciekawych obserwacji.
A to dopiero początek naszych przygód z eksperymentowaniem.

[…]
8Sty2020

W pierwszych dniach stycznia w grupie Jeżyków omawialiśmy ważny temat jakim jest – bezpieczeństwo w czasie ferii zimowych. Wszystkie działania edukacyjne odbywały się w ramach realizowanego w grupie projektu „Mały Mis w Świecie Wielkiej Literatury” – moduł VI – Bezpieczni z Małym Misiem.

[…]
21Gru2019

Dnia 21.12.2019 r podczas Lubartowskiego Bożonarodzeniowego Jarmarku rozstrzygnięty został konkurs pt.”Fantastyczna bombka”. Dzieci z grupy Jeżyki wraz z rodzicami wykonały 23 przepiękne, oryginalne bombki. Technika wykonania, użyte materiały były różnorodne. Każdy mógł udekorować ozdobę według własnego pomysłu.

Zwycięscami w grupie Jeżyki według jury konkursu zostali – Hania Janczara oraz Igor Firlej.
Gratulujemy laureatom.

S. Wojnowska

[…]
13Gru2019

Zdolne Jeżyki i ich rodzice walczą o nagrody w świątecznym konkursie na „Fantastyczną bombkę” organizowanym przez Urząd Miasta Lubartów oraz BricoMarche.
Na zwycięzców czekają nagrody ufundowane przez BicoMarche oraz wyróżnienia od Miasta Lubartów. Bombki wykonane przez dzieci będą prezentowane na choinkach podczas Lubartowskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego. Wręczenie nagród odbędzie się w sobotę 21 grudnia podczas Jarmarku.

[…]
12Gru2019

Dnia 12 grudnia 2019 r. w naszym przedszkolu odbyło sie rozstrzygnięcie VII edycji konkursu bożonarodzeniowego pt. „Najpiękniejsza ozdoba”. Jego celem było kultywowanie tradycji świąt Bożego Narodzenia, pogłębianie wiedzy na temat symboli związanych ze świętami, rozwijanie aktywnej twórczości plastycznej dzieci. Jury konkursu miało bardzo trudną decyzję do podjęcia aby wyłonić najbardziej oryginalne prace. Dlatego jednogłośnie wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplom za zajęcie I miejsca oraz upominek. 
Naszą grupę reprezentowala Zosia Filipowicz. Wykonała ona z pomocą rodziców bardzo ciekawą choinkę. Gratulujemy pomysłu, zdolności i kreatywności. Zachęcamy wszystkich do udziału w kolejnych konkursach w naszym przedszkolu.

[…]
10Gru2019

Wczoraj rosłaś na polanie dzisiaj przyszłaś do nas
 jakie miłe to spotkanie
choinko zielona…”

Tradycją w Przedszkolu Miejskim Nr 4 w Lubartowie  jest organizowanie spotkań z rodzicami przed Świętami Bożego Narodzenia. Główna ideą tych spotkań są wspólne działania, dzięki którym rodzice mogą na chwilę oderwać się od codziennych obowiązków i razem z dziećmi oraz nauczycielkami przedszkola poczuć radość ze wspólnego spędzania czasu.
Dzieci 3-letnie z grupy „Jeżyki” zaprosiły swoich rodziców na grupowe spotkanie świąteczne pt. „Magiczny czas”.  Zaprezentowały przygotowane tańce, recytowały wierszyk, śpiewały piosenkę o tematyce świątecznej. 

[…]
3Gru2019

Zgodnie z tradycją Świąt Bożego Narodzenia, przedszkolaki z grupy „Jeżyki” postanowiły własnoręcznie udekorować pierniczki. Lukier i posypka sprawiły, że pierniki zamieniły się w kolorowe słodkości. Zapach korzennych przypraw roznosił się przyjemnym aromatem po całym przedszkolu.
Z wielkim zaangażowaniem maluchy ozdabiały swoje ciasteczka. Każdy pierniczek był wyjątkowy i bardzo kolorowy.
Serdecznie dziękujemy Rodzicom – mamie Uli – pani Agnieszce, mamie Ninki – pani Anicie oraz mamie Karolinki – pani Magdalenie- za przygotowanie świątecznych pierników.

[…]
2Gru2019

Na początku grudnia Powiatowy Modzieżowy Dom Kultury w Lubartowie zaprosił dzieci i młodzież do XXI Powiatowego Konkursu Plastycznego „Wigilijne opowieści 2019”.
Grupę Jeżyki reprezentowały Paula Grzesiuk oraz Nadia Gryzek.
Paula wykonała razem z rodzicami bardzo ciekawą szopkę, która wzięła udział w konkursie na pracę przestrzenną w kategorii rodzinnej.
Nadia wykonała świąteczną kartkę, która do konkursu przystąpiła jako praca przestrzenna w kategorii indywidualnej.
GRATULUJEMY KREATYWNOŚCI!!!

S. Wojnowska

[…]
29Lis2019

W 30. rocznicę przyjęcia przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych Konwencji o prawach dziecka Mały Miś zachęca do przypomnienia podstawowych praw najmłodszych.  Grupowy Miś Miodek wraz z przedszkolakami z grupy Jeżyki wykonali 7 prac plastycznych, które wezmą udział w międzynarodowym konkursie plastycznym pt. „Ten dywan ma moc”, realizując jednocześnie IV moduł projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”. Zadaniem dzieci było zilustrowanie wybraną techniką plastyczną wiersza pani Doroty Kluski „Prawa dziecka”.

[…]