Kangurki

1Kwi2020

Od kilku tygodni w naszych rozmowach często pojawia się wątek koronawirusa. Jesteśmy bombardowani informacjami o groźnym wirusie. Czas kwarantanny jest bez wątpienia sytuacją bardzo trudną dla każdego. Dzieci również odbierają nasze emocje związane z zaistniałym stanem. Mogą być one zaniepokojone lub wręcz wystraszone sytuacją. Wiele z nich po prostu się boi.

Z tego względu zapraszamy przedszkolaki z naszego przeszkolą do wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji  #letsallbewell. Chodzi o to, aby okna naszych domów ozdobić wesołymi rysunkami z hasłem „#BĘDZIE DOBRZE”. Dzięki temu dzieci zapamiętają czas kwarantanny jako bardziej wesoły, ale też pomoże im to, urozmaicić plan codziennych zajęć w domu.

Zdjęcia ozdobionych okien prosimy kierować na meila: przedszkole4akcja@wp.pl

[…]
30Mar2020

Kangurki już od kilku dni z dużą motywacją pracują w domu. Zarówno rodzice, dzieci i panie  w tym trudnym czasie dla nas wszystkich podeszli do tej formy pracy z wielkim zaangażowaniem. Dzieci, rysują, malują, utrwalają litery i cyfry, zakładają domowe hodowle roślin.  Dziękuję za owocną współpracę.
Pozdrawiam Was bardzo serdecznie.  Piękne tulipany to inspiracja plastyczna Hani, zaś rzeka to Laurki.
A to efekty działań przedszkolaków.

Z. Dziedzic

[…]
27Lut2020

W piękny,  słoneczny dzień  27.02.20 r dzieci z grupy Kangurki i Delfinki odwiedziły piekarnię „Bigoraj”. Przedszkolaki poznały pomieszczenia, urządzenia wykorzystywane w piekarni do przygotowania ciasta na różne rodzaje pieczywa, dowiedziały się jakie urzadzenia przydatne są do produkcji bułek, oraz poznały przeznaczenie wielkiego pieca  Każdy przedszkolak pamiętał o zasadach bezpiecznego zachowania się  w tym miejscu. Chętne dzieci wcieliły się  w role małych piekarzy i samodzielnie  ugniatały ciasto na bułki.
Była także najprzyjemniejsza chwila, czyli degustacja pysznych drożdżówek. Dzieci wróciły z tej wycieczki pełne wrażeń oraz bagatsze o wiedzę na temat etapów powstawania chleba oraz zawodu piekarza.
Serdeczne podziekowania dla właściciela  piekarni Pana Bigoraja oraz dla Pana Dariusza Kępy, który był naszym przewodnikiem i w wyjatkowo przystępny  i ciekawy sposób prowadził  „lekcję „.

[…]
27Lut2020

„ Barwy ojczyste”  Cz. Janczarski
Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie 
A na tej fladze jest biel i czerwień
Czerwień to miłość, biel – serce czyste
Piękne są nasze barwy ojczyste
Ten i inne wiersze oraz piosenki wybrzmiały 27.02.20 r  na zajęciach o treści patriotycznej w grupie Kangurki, na które to dzieci zaprosiły Panią Wicedyrektor Beatę Guz.
Przedszkolaki z tej grupy  uczestniczą w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym
„Piękna Nasza Polska Cała”. Podczas quizu dzieci  wykazały się dużą wiedzą o swoim kraju. Znają symbole narodowe, stolicę Polski, najdłuższą rzekę, swoje miasto, zabytki. Wymieniają najważniejsze miasta i potrafią odszukać je na mapie. Wiedzą jak ważna jest dla nich Ojczyzna. Są dumne, że mieszkają w Polsce i są Polakami. Nie zabrakło też zagadek słownych i rysunkowych związanych z naszą Ojczyzną, które nie sprawiły uczestnikom żadnych trudności.
Pani Dyrektor podziękowała dzieciom za lekcję patriotyzmu  „Piękna nasza Polska cała” i w nagrodę obdarowała książeczkami  do kolorowania związanymi z tematem zajęć.

[…]
12Lut2020

Piosenką „Koncert na 102” przedszkolaki z grupy „Kangurki’ powitały Babcie i Dziadków” w dniu 12.02.20 r. na uroczystości  przedszkolnej zorganizowanej z okazji ich święta. Dzieci w montażu słowno-muzycznym opowiedziały jak bardzo kochają swoich bliskich, jak wiele im zawdzięczają. Wierszem, tańcem i piosenką okazały swoim Babciom i Dziadkom miłość i szacunek.
Przedszkolaki mile zaskoczyły swoich  ukochanych dziadków grając  dla nich  „Kołysankę”  na dzwonkach.  Wzruszonym gościom zakręciła się łza w oku.
Wiele radości swoim dziadkom sprawiły wnuki  wręczając Im  piękne, własnoręcznie wykonane laurki.
Goście w podziękowaniu za występy obdarowali dzieci słodkościami.
Na zakończenie uroczystości głos zabrała Pani dyrektor Iwona Kożuchowska dziękując dzieciom  i nauczycielom za przygotowany występ i złożyła  uczestnikom najlepsze życzenia z okazji ich święta.

                                                           Z. Dziedzic, M. Korzan

8Sty2020

Dnia 08.01.2020 r. nasze przedszkole odwiedził pan policjant – dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie – mł. asp. Łukasz Wójcik. W spotkaniu brała udział grupa Delfinków, Misiów oraz Kangurków. Rozmowa poświęcona była przede wszystkim zasadom bezpiecznego spędzania zimowych ferii. Pan policjant omówił z dziećmi zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Przypomniał, jak przykre w skutkach może być wchodzenie na kruchy lód, zabawa w pobliżu jezdni czy zbliżanie się do nieznajomych osób oraz jak się zachować się, gdy podczas nieobecności rodziców do drzwi zapuka nieznajoma osoba, jaką przyjąć pozycję, gdy na drodze pojawi się obcy pies.

[…]
17Gru2019

Grudzień to czas magiczny. W taki wyjątkowy dzień 17.12. 2019 r. grupa ”Kangurki ”zaprosiła  przedszkolaków, pracowników przedszkola  i gości do obejrzenia „Jasełek”. Wśród oglądających gościliśmy Pana S. Jednousa-Naczelnika Oświaty i Kultury, Panią D. Rafał- Prezes ZNP, Siostrę Stanisławę,  Panią B. Stawrew  byłą dyrektor i Panią Z. Osiej byłą wicedyrektor oraz  Panią A. Radomską- przewodniczącą Rady Rodziców.
Dzieci w sposób prosty,  ale jakże wymowny przygotowały opowieść słowno – muzyczną o Narodzeniu Pana Jezusa, który przyszedł do nas w ciszy betlejemskiej nocy.
Miłym akcentem uroczystości był udział Rodziców, którzy włączyli się w przedstawienie śpiewając kolędy i pastorałki:  mama Julki, Amelki, Nadii, Szymka O. oraz rodzice Szymka S.  Jednocześnie tata Szymka S. grał  na gitarze.
Za występ dzieci dostały gromkie brawa  i serdeczne podziękowanie  od Pani Dyrektor I. Kożuchowskiej.  Pan Naczelnik  S. Jednous  życzył  wszystkim aby  nadchodzące święta Bożego Narodzenia były niezapomnianym czasem spędzonym z rodziną bez pośpiechu, trosk i zmartwień. A z nadchodzącym rokiem dużo zdrowia, szczęścia i pomyślności.
W godzinach popołudniowych Jasełka zaprezentowano dla Rodziców.
Bardzo serdecznie wszystkim dziękujemy.

                                                                            Z. Dziedzic, M. Korzan, W. Redmerska

[…]
5Gru2019

Właśnie dzisiaj (05.12.2019) rozpoczęło się pierwsze spotkanie czytelnicze z Panią Ariadną Zalewską – dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Lubartowie. Przedszkolaki miały okazję wysłuchać dwóch pięknych baśni autorstwa Hansa Christiana Andersena: „Brzydkie kaczątko” i „Księżniczka na ziarnku grochu”. Każde dziecko otrzymało również Kartę Małego Czytelnika, na którą przykleiło pierwszą zdobytą naklejkę. Po wysłuchaniu 10 opowiadań z dziecięcego księgozbioru i zebraniu dziesięciu naklejek dzieci zostaną uhonorowane imiennym dyplomem oraz książeczką „Pierwsze wiersze dla…”. Natomiast rodzice otrzymają broszurę informacyjną, przypominającą o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowiadającą, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze.
Z niecierpliwością oczekujemy kolejnego spotkania.

[…]
Font Resize
Contrast