Kotki

Wychowawca: mgr Wioletta Redmerska
Nauczyciel uzupełniający: mgr Gabriela Szewczyk
Pomoc nauczyciela: Izabela Iglińska

15lis2022

W ramach zbliżających się obchodów Imienin Miasta Lubartowa dzieci młodsze i starsze naszego przedszkola uczestniczyły w dniach 14-18 listopada w bezpłatnym zwiedzaniu wystaw zorganizowanych w Muzeum Ziemi Lubartowskiej. Wystawa stała: ,,Z dziejów Lubartowa” prezentuje stare kroniki, dokumenty, grupowe fotografie. Dzieci bardzo zainteresowały zgromadzone w gablotach dawne monety, guziki od mundurów, narzędzia rolnicze, strony pierwszych czasopism wydawanych w mieście, stroje codzienne i odświętne mieszkańców.
Wystawa czasowa pt ,,Akwarelowe wspomnienie przeszłości” prezentuje cykl obrazów stworzonych specjalnie dla – i o Lubartowie – Bartłomieja Michałowskiego. Przedszkolaki mogły zobaczyć na nich Lubartów z dawnych lat: miejską zabudowę, ludzi przemieszczających się spokojnie ulicami i dróżkami miejskimi. Bacznie przyglądając się akwarelom, dzieci mogły poczuć klimat dawnych lat.

[…]
28paź2022

W dniu 28 X przedszkolaki z grup: Króliczki, Sówki i Kotki wybrały się na Cmentarz Parafialny św. Anny w Lubartowie. Celem spaceru było uczczenie pamięci zmarłych poległych w walce o niepodległość oraz zapalenie zniczy na ich grobach.
Wychowankowie dowiedzieli się także, jak należy zachowywać się na cmentarzu, by nie zakłócać spokoju zmarłych i osób odwiedzających to miejsce.
Spacer alejkami cmentarza był dla dzieci ogromnym przeżyciem, szły skupione i bardzo zaciekawione. To była jedna z ważniejszych lekcji wychowania rodzinnego, obywatelskiego i patriotycznego, która z pewnością pozostanie w pamięci dzieci.

[…]
13paź2022

13 października, dzieci z grup „Króliczki” i „Kotki” wybrały się na wycieczkę do Kozłowieckiego Parku Krajobrazowego. Przewodnikiem po ścieżce dydaktycznej Kopanina była pani leśnik – pracownik Nadleśnictwa w Lubartowie, która w przystępny sposób przybliżyła przedszkolakom środowisko przyrodnicze, jakim jest las.
Przedszkolaki miały okazję obserwować naturalny świat roślin i zwierząt oraz poznać różnorodność szaty roślinnej w lesie. Okazało się, że las kryje w sobie wiele tajemnic. Zaciekawione dzieci oglądały ślady zwierząt, słuchały odgłosów lasu oraz sprawdzały, jakich mieszkańców kryją leśne zakamarki.
Wycieczka była również okazją do rozmowy, w jaki sposób należy zachowywać się w lesie, aby nie niszczyć przyrody. Piękna przyroda oraz leśne krajobrazy wzbudziły w dzieciach zachwyt . Na zakończenie wycieczki dzieci miło spędziły czas na placu zabaw.
Pełni niezapomnianych wrażeń wróciliśmy do przedszkola.

[…]
11paź2022

W roku szkolnym 2022/2023 grupy: ŻABKI, KRÓLICZKI, KOTKI oraz JEŻYKI realizują Międzynarodowy Projekt Edukacyjny pt. „Z kulturą mi do twarzy”. Projekt powstał w oparciu o aktualną podstawę programową oraz kierunki polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2022 /2023.
Projekt obejmuje następujące moduły: W KRAINIE MUZ; TU JEST MOJE MIEJSCE; KOCHAM, LUBIĘ, SZANUJĘ; KULTURY ŚWIATA
W pierwszych tygodniach września grupy zrealizowały następujące zadania:
– „Spotkanie z muzyką”;
– „Podróż do królestwa dźwięków”;
– „Tysiąc barw wokół nas”;
– „Z wizytą w teatrze”;
– „Filmowa przygoda”;
– „Kodeks dobrego zachowania”;
– „Drzewko szczęścia”;
– „Kochamy naszą planetę”;

Wychowawcy

[…]
10paź2022

Ważnym dniem, które już na stałe wpisało się w przedszkolny kalendarz, jest 10 października. Tego dnia obchodzony jest Światowy Dzień Drzewa. W grupach Żabki, Jeżyki, Króliczki i Kotki odbyły się zajęcia związane z tematyką drzew a następnie przedszkolaki w ogrodzie przedszkolnym zasadziły kolejne już zielone drzewko. Dzieci miały też możliwość doświadczyć swoimi zmysłami zapachu, struktury kory drzew, koloru. Największą frajdą okazała się wesoła zabawa w kolorowych, jesiennych liściach. Powyższe działanie było jednocześnie zadaniem w ramach realizowanego w grupach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego pt. „Z kulturą mi do twarzy”.

[…]
28wrz2022

Zabawy z wykorzystaniem pomocy interaktywnych niewątpliwie wzbudzają duże zainteresowanie dzieci w wieku przedszkolnym. Ta forma edukacji poprzez zabawę jest realizowana w naszym przedszkolu przy wykorzystaniu aplikacji i programów dla dzieci, z których mogą one korzystać na dostępnych tablicach interaktywnych. W ten atrakcyjny dla nich sposób rozwijają swoją kreatywność, spostrzegawczość, pamięć wzrokową, koordynację wzrokowo – ruchową oraz umiejętności w zakresie dodawania, czytania czy pisania itp.

Dzisiaj dodatkową atrakcją dla przedszkolaków był interaktywny „Magiczny dywan”. W warsztatach edukacyjnych z jego wykorzystaniem skorzystały dzieci z grupy: Króliczki, Kotki, Sówki, Tygryski, Wiewiórki i Wróbelki. Dzieci miały okazję rozwijać koordynacje ruchową i spostrzegawczość wzrokową podczas zbierania grzybów, przebijania balonów, dobierania figur do rakiety i rozpoznawania kształtów liter. Wszystko oczywiście odbywało się przy użyciu interaktywnej podłogi, która sprawiła dzieciom wiele radości.

[…]
26wrz2022

Dnia 26 września dzieci z grupy: Sówki i Kotki wykorzystując przepiękną pogodę i uroki jesieni wybrały się do parku na wycieczkę.
Przedszkolaki obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie, karmiły kaczki, zbierały liście które wzbogaciły nasz kącik przyrodniczy. Był też czas na bieganie i zabawy. Do przedszkola wróciliśmy w doskonałych humorach. Z pewnością powtórzymy kiedyś taką wyprawę…Lubimy chodzić na wycieczki, było super!!!

[…]
21wrz2022

Dnia 21.09.2022 r grupa Kotki wybrała się na wycieczkę do Straży Pożarnej w Lubartowie.
Po dotarciu na miejsce serdecznym uśmiechem przywitali nas strażacy, którzy od razu zaprosili nas do garażów gdzie czekały wozy strażackie i kłady.
Strażacy opowiedzieli nam o swojej pracy, uświadomili dzieciom jak należy zachować się w sytuacjach zagrożenia oraz w jakich okolicznościach należy wzywać straż pożarną.
Przypomnieli im także numer alarmowy 998.
Niebywałą atrakcją dla dzieci była możliwość przymierzenie hełmu strażackiego.
Następnie dzieci miały okazję zobaczyć salę edukacyjną OGNIK wyposażoną w wiele materiałów edukacyjnych i zabawek. Mogli też zobaczyć model domu, w którym zasymulować można szereg mogących wystąpić w naszym otoczeniu zagrożeń
Na zakończenie dzieci podziękowały strażakom za ciekawą lekcje .

[…]
20wrz2022

Dnia 20.09.2022 r nasze przedszkolaki z grupy Kotki odwiedziły Komendę Powiatową Policji w naszym mieście.
Celem wycieczki było poznanie pracy policjantów, zwiedzanie budynku komendy oraz przypomnienie ważnych zasad bezpieczeństwa.
W czasie spotkania dzieci mogły obejrzeć sprzęt wykorzystywany w pracy jak: kajdanki i pałkę policyjną. Utrwalono również numery alarmowe.
Te niecodzienne odwiedziny były dużym przeżyciem dla wszystkich przedszkolaków .
Serdecznie dziękujemy za miłe u ciekawe spotkanie.

[…]
18wrz2022

W ubiegłym tygodniu w naszym przedszkolu odbyło się kolejne już spotkanie muzyczne z ” Wędrującą Filharmonią”. Pierwsze muzyczno-ruchowe zabawy w nowym roku szkolnym nosiły tytuł ” Morskie opowieści„. Tym razem dzieci dowiedziały się kim jest prawdziwy marynarz oraz na czym polega zawód ratownika wodnego. Przy akompaniamencie keyboardu oraz trąbki miały okazję poznać i zaśpiewać pieśni marynarzy czyli „szanty” oraz zatańczyć w parach „taniec irlandzki”. Ciekawym elementem zajęć była boja ratownicza, dzięki której dzieci mogły poczuć się jak na prawdziwej akcji ratunkowej. Po tańcach, marszach i śpiewach przyszedł czas na odpoczynek przy muzyce relaksacyjnej. Dzieci z niecierpliwością czekają na kolejne spotkanie z muzyką w ramach ” Wędrującej Filharmonii”.

E. Truszkowska

[…]
16wrz2022

Początek roku szkolnego, to dobry czas aby wszystkim przedszkolakom przypomnieć o zasadach bezpieczeństwa. W drugim tygodniu września dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 4 wybrały się na edukacyjny spacer na pobliskie skrzyżowania z sygnalizacja świetlną, by poćwiczyć poprawne przechodzenie przez jezdnię. Żabki, Jeżyki, Biedronki, Motylki, Zajączki, Kotki, Króliczki, oraz Sówki obserwowały ruch uliczny pieszych, rowerzystów, samochodów, rozpoznawały napotkane znaki drogowe i poznawały ich znaczenie. Po powrocie do placówki podczas zajęć edukacyjnych dzieci dzieliły się swoja wiedzą i doświadczeniem, utrwalały nowe wiadomości oraz wykonywały różne prace plastyczne związane z bezpieczeństwem na drodze.

Wychowawcy grup

[…]
28maj2022

Jak co roku hucznie obchodziliśmy Dzień Dziecka. W naszym przedszkolu  program jest zawsze bardzo bogaty. Już 25 maja Króliczki i Kotki wybrały się na wycieczkę do Wólki Lubelskiej, gdzie  oddały się zabawom i konkursom prowadzonym przez bajkowe Elfy. Był to dla nich niezwykły dzień, zakończony poczęstunkiem (kiełbaską z pieca) a także warsztatami, gdzie dzieci wzięły udział w dekorowaniu (szkliwieniu) gotowego produktu jakim było „Serduszko dla Mamy”. Dzieci wróciły do przedszkola w dobrych humorach i z uśmiechem na twarzy, który zabrały do swoich domów. Już dziś nie możemy się doczekać kolejnego Dnia Dziecka!

Marzena Karczmarz

[…]
12kw.2022

Dzieci z grupy Kotki zrealizowały zadanie z projektu „Kreatywny przedszkolak kreatywne dziecko „. Jako że wiosną wszystko budzi się do życia, postanowiły dać życie… roślinkom i zamieniły się na chwilę w ogrodników. Najpierw dzieci dowiedziały się oczywiście co nieco o pracy ogrodnika, obejrzały dokładnie nasiona, ustaliły, co jest niezbędne roślinie do kiełkowania i wzrostu oraz jak należy taką roślinę pielęgnować, a potem wzięły się ostro do pracy. Dzieci poradziły sobie znakomicie! Ale na tym nie koniec – teraz każdy musi dbać o roślinki. Mamy nadzieję, że już niedługo dowiemy się „Co z tego wszystkiego wyrośnie?”. Już nie możemy się doczekać!

W. Redmerska

[…]
7kw.2022

Kalendarzowa wiosna zagościła już na dobre, a to znak, że wkrótce nadejdą Święta Wielkanocne. Grupa Kotki przygotowuje się do nich na różne sposoby. Dziś na przykład (07.04.2022) do doniczek z ziemią wysiewaliśmy owies – symbol zdrowia, szczęścia, a przede wszystkim urodzaju. Każde dziecko otrzymało doniczkę, którą należało napełnić ziemią, posypać ziarenkami owsa, podlać, a potem postawić na parapecie, blisko światła.  Mamy nadzieję, że nasze zasiewy wkrótce wykiełkują i będziemy mogli zabrać je do domu, aby przyozdobiły wielkanocny stół.

[…]
31sty2022

„Dziś dla babci słońce mamy
i całuski dla dziadziusia,
Dziś życzenia wnuczek składa
i piosenki śpiewa wnusia”

Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Dlatego dzieci z grupy Kotki przygotowały specjalnie dla nich program artystyczny, recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Tym przedstawieniem wnuczęta wyraziły swoją miłość do ukochanych osób. Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego aby byli dumni ze swych wnuków.

W. Redmerska, A. Woźniak

[…]
23sty2022

Warsztaty lepienia z gliny to nie tylko okazja do tego, aby poznać ciekawą formę sztuki, ale również okazja do rozwijania umiejętności manualnych. Pani Natalia wprowadziła przedszkolaki w świat gliny, opowiadając o właściwościach tego materiału i możliwościach, jakie ze sobą niesie. Zajęcia zostały poprowadzone z myślą o ukochanych Babciach i Dziadziach. Samodzielnie wykonane serca – zawieszki to wspaniały pomysł na prezent właśnie z tej okazji. Takie zajęcia nie tylko rozwijają artystycznie, ale również integrują grupę przy wspólnej zabawie z gliną. 

Zapraszamy do galerii poszczególnych grup.

[…]
29gru2021

W dniu 22 grudnia dzieci i panie z najmłodszych grup w naszym przedszkolu spotkali się by wspólnie kolędować przy choince. Celem było wprowadzenie wszystkich w świąteczny nastroj, kultywowanie tradycji Świat Bożego Narodzenia oraz popularyzacja kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych. O magiczny wystrój sali zadbały dzieci i panie z grupy Motylki. Na koniec wszyscy złożyli sobie życzenia świąteczne a dzieci zabrały do domu drobne upominki. Każda grupa otrzymała podziękowanie za udział w kolędowaniu przy choince „Mali kolędnicy” .

Magdalena Korzan, Beata Romanek

[…]
19gru2021

15 GRUDNIA, JAK CO ROKU W NASZYM PRZEDSZKOLU, ODBYŁO SIĘ PODSUMOWANIE KONKURSU PLASTYCZNEGO „SZOPKA BOŻONARODZENIOWA”. CELEM KONKURSU BYŁO KSZTAŁTOWANIE WYOBRAŹNI PLASTYCZNEJ DZIECI ORAZ KULTYWOWANIE TRADYCJI BOŻONARODZENIOWYCH. W KONKURSIE MOGŁY WZIĄĆ UDZIAŁ WSZYSTKIE DZIECI Z NASZEJ PLACÓWKI. PRAC WPŁYNĘŁO NIEZMIERNIE DUŻO ZA CO BARDZO DZIĘKUJEMY. WSZYSTKIE SZOPKI BYŁY WSPANIAŁE I NIEPOWTARZALNE. DZIECI WYKORZYSTAŁY RÓŻNORODNE TECHNIKI PLASTYCZNE. WSZYSCY UCZESTNICY KONKURSU ZOSTALI NAGRODZENI DYPLOMAMI ORAZ UPOMINKAMI ZA PIĘKNE PRACE, KTÓRE MOŻNA OBEJRZEĆ NA STRONIE NASZEGO PRZEDSZKOLA. SERDECZNIE DZIĘKUJEMY DZIECIOM, RODZICOM I NAUCZYCIELOM ZA ZAANGAŻOWANIE I TRUD WŁOŻONY W PRZYGOTOWANIE PRAC KONKURSOWYCH… WSZYSTKIM ŻYCZYMY ZDROWYCH, POGODNYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA.

[…]
6gru2021

„Święty Mikołaju
Na ciebie czekamy,
Przez okno zmarznięte
Ciągle wyglądamy.
Przyjdź do nas w gościnę,
Szczerze zapraszamy.
Wierszyk ci powiemy,
Piosenkę zaśpiewamy.”

6 grudnia w naszym przedszkolu pojawił się długo wyczekiwany przez wszystkie dzieci gość – Święty Mikołaj. Pomimo braku śniegu, przybył do naszej placówki już we wczesnych godzinach porannych. Najpierw odwiedził maluszki a następnie starsze przedszkolaki. Gość przed wejściem do każdej sali, podziwiał piękne prace plastyczne wykonane dla niego przez dzieci.  Każda grupa powitała Mikołaja wierszem lub piosenką. Wreszcie nadszedł czas na długo wyczekiwany moment rozdawania prezentów. Każdy miał możliwość zrobienia sobie z Świętym Mikołajem pamiątkowego zdjęcia.

Mikołaju dziękujemy za wspaniałe prezenty i zapraszamy do nas za rok! Obiecujemy, że będziemy grzeczni.

Dziękujemy Rodzicom z Rady Rodziców za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniach do tego dnia.

S. Wojnowska

[…]
27lis2021

Drodzy Rodzice….
CZUJEMY SIĘ ZASZCZYCENI…..
Nasze przedszkole zostało nominowane w Plebiscycie KURIERA LUBELSKIEGO „PRZEDSZKOLE NA MEDAL”
Zachęcamy Was do oddania głosu w Plebiscycie

Głosowanie trwa do 1 grudnia do godziny 22.

JAK GŁOSOWAĆ?

  • wybrać zakładkę PRZEDSZKOLE ROKU
  • następnie zakładkę POWIAT LUBARTOWSKI
  • przy zakładce naszego przedszkola klikać zakładkę GŁOSUJ
  • głosowanie odbywa się za pomocą SMS (koszt 2,46), numer 72355 o treści TLB.158

Prosimy również o oddanie głosów na naszą kadrę pedagogiczną zgłoszoną do plebiscytu W ZAKŁADCE – NAUCZYCIEL PRZEDSZKOLA

Z GÓRY DZIĘKUJEMY ZA KAŻDY ODDANY GŁOS !!!

25lis2021

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA co roku obchodzony jest 25 listopada. Datę „urodzin” najlepszego przyjaciela dzieci ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Jednak cała „misiowa historia” miała miejsce dużo wcześniej. W 1902 r. Teodor Roosvelt – prezydent Stanów Zjednoczonych – wybrał się z przyjaciółmi na polowanie, podczas którego postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent nakazał jego uwolnienie, a całą historię zilustrowano w waszyngtońskiej prasie. Pewien czytelnik gazety – producent zabawek- zainspirowany wydarzeniem, stworzył nową zabawkę dla dzieci – pluszowego misia – i nazwał go Teddy Bear. Dziś, mimo upływającego czasu oraz sklepów pełnych nowoczesnych zabawek, pluszowy Miś jest ponadczasowy.
ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ POSZCZEGÓLNYCH GRUP ŚWIĘTUJĄCYCH TEN WAŻNY DZIEŃ

S. Wojnowska

[…]
23lis2021

23.XI .2021 w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość pasowania na przedszkolaka. To pierwsza tak ważna uroczystość dla Kotków. Od tego dnia stają się oficjalnie przedszkolakami. Uroczystość rozpoczęła się od części artystycznej, w której maluszki zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią.
Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Następnie dokonało się uroczyste pasowanie każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplomik pasowania oraz medal super przedszkolaka.

W. Redmerska, A. Woźniak

[…]
Font Resize
Contrast