Misie

31Mar2021

„- Ja myślę, że pani Wiosna w tym sezonie pojawi się w długiej żółtej sukni. W kolorze słońca będzie jej do twarzy. Może wówczas bardziej spodoba się słońcu i dzięki temu przyjdą ciepłe dni.
– A ja myślę, że pani Wiosna przybędzie w sukni w kolorze zielonym. Będzie w niej wyglądać bardzo świeżo. Jak przejdzie się w niej po polach, to na pewno trawa będzie chętniej rosła.
– Ładnie będzie wyglądać w suki błękitnej. Jak w niej nad rzeką stanie, wszelkie lody wnet się roztopią, a źródlana woda popłynie aż do morza.
– Najładniej będzie wyglądać w sukni w kwiaty. Wokół niej będą latać motyle. ”

Dzieci z każdej grupy przedszkolnej miały za zadanie ozdobić wiosennie sukienkę. Pani Wiosna zachwyciła się widząc efekty ich prac. Suknie wykonane ciekawie, pomysłowo, zaskakiwały starannością. Pani Wiosna nie spodziewała się, że będzie miała tak różnorodnie i oryginalnie wzbogaconą garderobę. Sami zobaczcie.

Beata Romanek

SUKNIA PANI WIOSNY WYKONANA PRZEZ POSZCZEGÓLNE GRUPY:

[…]
27Mar2021

25 marca w naszym przedszkolu  rozstrzygnięty został konkurs plastyczny „Najpiękniejsza Pisanka”.  Organizatorami konkursu były Elżbieta Zmysłowska,  Marzena Karczmarz, Agnieszka Janeczek i Emilia Truszkowska.

 Celem konkursu było:

  • kultywowanie tradycji i zwyczajów związanych ze Świętami Wielkanocnymi;
  • pobudzanie inwencji twórczej i fantazji w zakresie wykonywania pisanek wielkanocnych;
  • rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz uzdolnień plastycznych dzieci.
[…]
24Mar2021

Marzanno, Marzanno,
Ty zimowa panno!
Pięknie cię żegnamy,
Bo wiosnę witamy!

22 i 23 marca 2021r. dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie ,,Pożegnania zimy- powitania wiosny”. Powitanie wiosny to dla każdego przedszkolaka wyjątkowe wydarzenie. Ze względu na panującą pandemię nie mogliśmy się wszyscy zgromadzić na przedszkolnym tarasie, dlatego uroczystość odbyła się w każdej sali oddzielnie.

Celem uroczystości  było:
– przybliżanie tradycji ludowych i kulturowych związanych  z pożegnaniem zimy i powitaniem wiosny,
– rozwijanie zainteresowań otaczającą nas przyrodą, zachodzącymi w niej zmianami,
– wzbogacanie wiadomości na temat zwiastunów wiosny,
– wytwarzanie radosnej atmosfery.

[…]
16Mar2021

Dzisiaj (16.03.21) Misie uczestniczyły w seansie edukacyjnym w mobilnym planetarium, który odbył się w dużej, nadmuchanej kuli sprawiającej wrażenie przestrzeni kosmicznej. W pierwszej części pokazu dzieci miały okazję podziwiać od środka Układ Słoneczny, natomiast w drugiej obejrzały animację o życiu dinozaurów.
Dzisiejszy dzień dostarczył wielu kosmicznych wrażeń.

[…]
12Mar2021

Zabawy matematyczne w przedszkolu są fundamentem logicznego myślenia, ale przede wszystkim bawią, uczą i rozwijają.
Przedszkolaki z grupy Misie bardzo lubią właśnie ten rodzaj aktywności, który zachęca je do wspólnych poszukiwań i rozwiązań, inspiruje do podejmowania nowych i coraz trudniejszych wyzwań, a ponadto wyzwala w dziecięcych umysłach generowanie nowych pomysłów
Dzień matematyki, który jest obchodzony właśnie dzisiaj (12.03.2021) stał się dla nas okazją do podjęcia matematycznych wyzwań.
Misie rozwijały swoje umiejętności podczas przeliczenia, rozpoznawania kształtów figur geometrycznych, doskonaliły orientację przestrzenną i odgadywały zakodowane zapisy matematyczne. Z dużym entuzjazmem i zaangażowaniem uczestniczyły w matematycznych zabawach i grach dydaktycznych.

[…]
2Mar2021

Muzyka odgrywa bardzo ważną role we wszechstronnym rozwoju dziecka a wiek przedszkolny to właściwy czas na rozpoczęcie edukacji muzycznej. Rytmika to technika wychowania muzycznego, która kształtuje słuch dziecka a przede wszystkim kulturę muzyczną.

Dlatego w naszej placówce podczas zajęć realizujemy różne formy aktywności muzycznych i ruchowych, takie jak np. śpiew, taniec, słuchanie muzyki, naukę gry na instrumentach czy improwizację. Zajęcia są prowadzone w twórczej atmosferze, a ich poziom jest dostosowany do wieku i możliwości percepcyjnych dzieci. Zajęcia rytmiczne uczą koncentracji, poprawiają pamięć, zachęcają do aktywności ruchowej, mają korzystny wpływ na motorykę i orientację przestrzenną u dzieci. 

Dzięki zajęciom dzieci potrafią reagować ruchem na zamianę dynamiki i tempa muzyki, odtwarzać zadany rytm, interpretować ruchem treść muzyki, wygrywać rytm na instrumentach perkusyjnych, improwizować instrumentalnie i werbalnie. Rozróżniają także barwę dźwięków, rozwijają poczucie rytmu, wyobraźnię muzyczną i inwencję twórczą.

A muzyka i zaangażowanie oraz pedagogiczne przygotowanie nauczycieli sprawiają, że nauka sprawia dzieciom radość.

[…]
2Mar2021

Dzień 2 marca okazał się być „magicznym dniem” dla naszego przedszkola. Odwiedzili nas bowiem animatorzy z Lubartowskiego Ośrodka Kultury, którzy przenieśli zgromadzonych widzów w świat iluzji, magii i dobrej rozrywki. Inicjatywa „Magiczna Szkoła” to niezwykły pokaz łączący sztuczki cyrkowe, kuglarstwo i magię. Spotkanie odbyło się z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa oraz zgodnie z reżimem sanitarnym.

Podczas pokazu dzieci miały okazję zobaczyć niezwykłe sztuczki oraz magiczne rekwizyty, poćwiczyć nietypowe umiejętności. Wszystkie sztuczki magiczne wywoływały zachwyt na twarzach przedszkolaków, „ochom” i „achom” nie było końca.

Dziękujemy Lubartowskiemu Ośrodkowi Kultury za możliwość skorzystania z niezwykłej inicjatywy, która na długo pozostanie we wspomnieniach przedszkolaków.

S. Wojnowska

[…]
26Lut2021

Nadszedł czas zakończenia projektu „Tydzień Bajek Polskich”. Który był realizowany w Grupie Misie Wyruszyliśmy w podróż z „Bolkiem i Lolkiem” w deszczową pogodę, wraz z „Reksiem” tworzyliśmy muzykę i „kartki dobrych życzeń”. „Baltazar Gąbka” wytłumaczył nam, że „pozory mylą”, dzieciom bardzo spodobała się zabawa w detektywa zapachów, a „Kudłatek” dał cenne wskazówki, jak zachować się w parku.
Projekt wniósł w życie przedszkolaków wiele radości i uśmiechu. Ponadto pozwolił na rozwój inwencji twórczej dzieci, rozbudzanie ciekawości poznawczej, rozwijanie fantazji, zaznajomienie dzieci ze sposobami radzenia sobie w trudnych sytuacjach, kształtowanie dojrzałości emocjonalno- społecznej oraz przekazywanie wartości moralnych. Spotkania z bohaterami kreskówek podsumowaliśmy listem do wybranego, ulubionego bohatera – nasze serca skradł ‘‘Miś Kudłatek’’.
Na zakończenie projektu dzieci otrzymały dyplomy w dowód uznania ich wysiłku podczas pracy.

[…]
9Lut2021

Pragnąc podkreślić jak ważną rolę pełnią Babcie i Dziadkowie w życiu dzieci, przedszkolaki z grupy Misie wierszem, piosenką i tańcem złożyły najbliższym gorące, płynące z głębi serc życzenia. W tym roku, w związku z sytuacją epidemiczną Babcie i Dziadkowie w nieco innej formie (zdalnej) mają okazję wysłuchać i obejrzeć występ swoich wnucząt, ale należy podkreślić, że dziecięce przygotowania do uroczystości i w jej trakcie przebiegały z równie dużym zaangażowaniem i entuzjazmem jak w ubiegłych latach.
My również przyłączamy się do wyrecytowanych i wyśpiewanych życzeń życząc Babciom i Dziadkom dużo dobrego zdrowia, miłości i rodzinnego ciepła.

Składamy gorące podziękowania Pani Ewelinie Sz. za nagranie uroczystości i udostępnienie rodzinom dzieci.

[…]
2Lut2021

Dzisiaj (02.02.2021) w naszej grupie odbyło się muzyczne spotkanie w ramach „Wędrującej filharmonii”. Dzieci wesoło bawiły się przy rytmach muzyki karnawałowej, ale nie zabrakło też polskich tańców narodowych – krakowiaka, mazura i poloneza.

[…]
27Sty2021

Na dzisiejszy bal Misie wyczekiwały z niecierpliwością. Już od kilku dni z dużym entuzjazmem opowiadały o karnawałowych strojach dobranych specjalnie na tę okazję, które mogliśmy podziwiać podczas zorganizowanego pokazu mody. Była muzyka, taniec i świetna zabawa, a radość i dziecięcy śmiech przepełniał naszą salą. Dużą atrakcją był również zorganizowany przez rodziców słodki poczęstunek dla dzieci.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć zamieszczonych w galerii poniżej.

[…]
21Sty2021

Wszystkim Babciom i Dziadkom naszych Misiaczków z okazji ich święta życzymy dużo dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności.
Niech wszystkich Was otacza miłość i troska najbliższych. Każdy dzień niech będzie wypełniony radością, a dobro którym dzielicie się na co dzień z innymi, niech zawsze do Was powraca.
100 lat!!!

Ilona Kożuch, Grażyna Szymona, Paulina Podleśna, Magdalena Żelazna

9Gru2020

Przedszkolny konkurs literacki „Z pamiętnika Świętego Mikołaja” cieszył się dużym zainteresowaniem dzieci i ich rodziców. Prace zgłoszone do konkursu były bardzo pomysłowe, a oryginalne historie wymyślone przez dzieci z powodzeniem mogłyby się znaleźć w pamiętniku św. Mikołaja.
Jury miało trudne zadanie, gdyż wszystkie prace były ciekawe i niepowtarzalne. Wnikliwie zapoznało się ze wszystkimi pracami i po długich obradach postanowiło przyznać w konkursie 8 WYRÓŻNIEŃ. O wyjątkowości tych prac zadecydowały: ciekawe i kreatywne ujęcie tematu, wkład pracy dziecka oraz estetyka wykonania.

[…]
4Gru2020

Tradycyjnie, co roku odwiedzał nasze przedszkolaki 6 grudnia… Mikołaj – bo o nim właśnie mowa jest już jednak w podeszłym wieku i w tym roku z obawy przed złym koronawirusem postanowił „zaznaczyć swoją obecność” w nieco inny sposób – przy pomocy swoich przedszkolnych śnieżynek. …Rano kiedy weszliśmy do sali naszą uwagę przyciągnęła biała koperta wepchnięta w szczelinę okna. Jednak widniał na niej napis: „List proszę otworzyć po śniadaniu”
Cały poranek Misie snuły przypuszczenia – od kogo on jest i co jest w nim napisane – pomysłów było bardzo wiele, a każdy bardzo oryginalny i wyjątkowy.
Po śniadaniu wszystko stało się już jasne… Były prezenty, dużo radości i mnóstwo dobrej zabawy.
Tego roku co prawda nie było zabaw z Mikołajem, ale nie zabrakło ulubionych dziecięcych zabaw dla Mikołaja.
Dziękujemy rodzicom za piękne, czerwone stroje przygotowane dla dzieci, które w ten sposób zaakcentowały ten ważny dla nich dzień.

[…]
3Gru2020

Grudzień to miesiąc obfitujący w różne święta i uroczystości, ale mało kto wie, że 3 grudnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Dzień ten stał się w naszym przedszkolu okazją do spotkania z panią Magdą logopedą i uświadomienia dzieciom, że są wokół nas osoby (dorosłe i dzieci) o niepełnej sprawności fizycznej, psychicznej, zmysłowej czy nieprawidłowościach w funkcjonowaniu organizmu, które mają takie same prawa i obowiązki jak my, ale w swoim życiu borykają się z różnymi trudnościami i często wymagają naszego zrozumienia, pomocy czy wsparcia. Zajęcia w Misiach stały się okazją do przybliżenia dzieciom problemów osób niepełnosprawnych. Podczas rozmowy i wspólnej zabawy dzieci dowiedziały się czym jest niepełnosprawność, jakie ograniczenia niesie ze sobą w codziennym życiu, poznały podstawowe rodzaje niepełnosprawności oraz sposoby jakimi osoby niepełnosprawne walczą ze swoimi ograniczeniami. Przypomniały sobie jak ważne w codziennym życiu są zmysły i sprawne ciało. Aby lepiej zrozumieć trudności, z jakimi spotykają się na co dzień osoby niepełnosprawne Misie podjęły pewne wyzwania:

[…]
25Lis2020

Tradycyjnie, jak co roku przedszkolaki z grupy Misie uroczyście i radośnie obchodziły Święto Pluszowego Misia, które jednocześnie jest ich świętem. Jednakże w tym roku wyjątkową atrakcją okazał się prawdziwy puchaty miś, który przerwał swoje przygotowania do zimowego snu i odwiedził dzisiaj (25 listopada) Misiaczki w przedszkolu. Misie bawiły się z nim bardzo chętnie, prezentując swoje umiejętności. Układały układankę z wizerunkiem misia, nauczyły miłego gościa zabawy „Stary niedźwiedź mocno śpi” i angielskiej piosenki „Teddy bear”, zaprezentowały taniec w parach „Misie szare…” oraz odkodowały obrazek misia. Na zakończenie miłego spotkania niedźwiadek poczęstował dzieci swoim przysmakiem – miodem oraz każdy miał okazję skosztować misiowe żelki. Tego dnia nie zabrakło również zdjęć w niedźwiadkowej fotobudce oraz dyplomów dla przedszkolaków.
Ten dzień był dla nas szczególny i wyjątkowy, a na twarzach naszych przedszkolnych Misiaczków wywołał wiele uśmiechu i radości.

[…]
31Paź2020

Ten tydzień w grupie Misie był bardzo emocjonujący…
Już pierwszego dnia realizacji projektu edukacyjnego „Emocje” do naszej sali zawitał tajemniczy gość ukryty w pudełku. Niebawem jednak okazało się, że jest nim miś Czułuś, który schował się tam ze strachu. Bał się, bo w pudełko było ciemno, a w naszym przedszkolu był pierwszy raz i nikogo tu nie znał. Przedszkolaki jednak bardzo szybko otoczyły Czułusia wielką opieką i troskliwie o niego dbały przez cały tydzień. Dlatego też, bardzo szybko jego strach przed nieznanymi i obcymi mu przedszkolakami przerodził się w radość. Czułuś bardzo się cieszył kiedy dziewczynki woziły go w wózku, sadzały przy stoliku i gotowały mu obiadki, a chłopcy budowali mu domki i garaże z klocków. Miał nawet w grupie na oknie swój prawdziwy domek z pudełka, udekorowany i urządzony wspólnie przez dzieci i panie. Czułuś bardzo też lubił nasze wspólne spacery do ogrodu przedszkolnego i zabawy na placu zabaw. Jednak kiedy dowiedział się, że tydzień dobiega końca i musi opuścić grupę Misiów – jego radość zamieniła się w smutek. Bardzo zaprzyjaźnił się z przedszkolakami i nie chciał ich opuszczać, ale obiecał, że każde dziecko pozostanie w jego pluszowym serduszku – tam gdzie mieszkają emocje.

[…]
6Paź2020

We wtorek 6-go października gościliśmy w naszym przedszkolu Pana Marcina Jóźwika z „Wędrującej Filharmonii”, który zaprosił dzieci do „Muzycznego powitania jesieni”. Zabawa zaczęła się od muzycznej pobudki przedszkolaków, którzy wcielili się w rolę grzybiarzy. Zanim jednak wyruszyli na grzyby, musieli poczekać, aż przestanie padać deszcz, dzięki któremu urosną grzyby. Dzieci naśladowały opuszkami palców padający deszcz, ruchy te wykonywały na plecach swoich kolegów przy akompaniamencie granym na keyboardzie. Kiedy już przestał padać deszcz „grzybiarze” wyruszyli na poszukiwanie grzybów, naśladowali ruchem szukanie i zrywanie grzybów oraz sposób poruszania się napotkanych w lesie zwierząt: jeża i biedronki.

[…]
30Wrz2020

Już od wtorku 29.09.2020r. w holu naszego przedszkola można oglądać wystawę fotograficzną p.t. „Logominki dla chłopczyka i dziewczynki”, która powstała dzięki przychylności Rodziców i zaangażowaniu dzieci z grupy Misie.
Dzieci prezentują ćwiczenia logopedyczne usprawniające motorykę narządów mowy. Każdy przedszkolak wykonuje inne ćwiczenie logopedyczne, a jego nazwa i sposób wykonania umieszczone są pod fotografią.
Wystawa ta ma zachęcić przedszkolaki do wspólnych ćwiczeń i pracy nad własną wymową oraz zwrócić uwagę Rodziców na to, jak ważną rolę w procesie wspierania i stymulowania rozwoju mowy dziecka odgrywają ćwiczenia usprawniające motorykę narządów mowy.

[…]
25Wrz2020

Jesień I. Salach
Lecą liście z drzewa, zbierają je dzieci,
zaniosą dla pani liściasty bukiecik.
A kasztany i żołędzie pukają o ziemię,
lecą z drzewa wysokiego do koszyka twego.
Chodź na spacer – wyjdźże z domu mój mały kolego.
Jesień gości, ale ciepło. Nie zrobi nic złego.

W dniu dzisiejszym (25.09.2020r.) dzieci z naszego przedszkola odwiedziła Pani Jesień. Czekała na przedszkolaki z poszczególnych grup na placu zabaw. Przystrojona w liście i kwiaty, z koszem warzyw i owoców, zapraszała maluchy i starszaki do wspólnych zabaw ruchowych przy muzyce, zadawała zagadki. Dzieci prezentowały znane piosenki i tańce. Rozpoznawały i nazywały plony zbierane jesienią w różnych środowiskach przyrodniczych. Pani Jesień każdej grupie zaproponowała zadanie do wykonania. Na zakończenie spotkania, dzieci otrzymały ziemniaki pieczone w ognisku, które z apetytem zjadły. Było dużo radości, zaciekawienia, śmiechu i zabawy.

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ POSZCZEGÓLNYCH GRUP.

E. Truszkowska, M.Krupa

[…]
24Wrz2020

Wrzesień jest tym miesiącem, w którym w całej Polsce odbywa się Ogólnopolska Akcja Sprzątania Świata. Wszystkie dzieci z naszego przedszkola 23 i 24 września uczestniczyły w akcji „Sprzątanie świata” organizowanej przez Związek Komunalny Gmin Ziemi Lubartowskiej. Przedszkolaki zaopatrzone w rękawice ochronne, worki na śmieci sprzątały teren ogrodu przedszkolnego. Bardzo zaangażowały się w tę akcję i dokładnie wykonały swoje zadanie. Czuły się dumne, że one także mogą zadbać o naszą małą planetę, jaką jest nasz ogródek przedszkolny oraz place zabaw.

Udział w tej akcji miał na celu ukazanie dzieciom skutków zaśmiecania „świata”, wyjaśnienie konieczności ochrony środowiska, recyklingu.

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ POSZCZEGÓLNYCH GRUP.

Magdalena Korzan, Marzena Karczmarz,Agnieszka Woźniak

[…]
21Wrz2020

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka jak co roku obchodzony jest 20 września. Święto to zostało ustanowione, aby podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. Dzień ten ma także dostarczyć dzieciom kolejnych okazji do świętowania, wspaniałej zabawy oraz czerpania radości z bycia przedszkolakiem.
Ta data na stałe wpisała się również do kalendarza ważnych świąt obchodzonych w naszym przedszkolu. Dołożyłyśmy wszelkich starań, aby obchody tego święta były dla Misiów wyjątkowe, a przygotowane atrakcje dostarczyły im wiele radości, uśmiechu i zadowolenia.

[…]
Font Resize
Contrast