Pszczółki

31Mar2021

„- Ja myślę, że pani Wiosna w tym sezonie pojawi się w długiej żółtej sukni. W kolorze słońca będzie jej do twarzy. Może wówczas bardziej spodoba się słońcu i dzięki temu przyjdą ciepłe dni.
– A ja myślę, że pani Wiosna przybędzie w sukni w kolorze zielonym. Będzie w niej wyglądać bardzo świeżo. Jak przejdzie się w niej po polach, to na pewno trawa będzie chętniej rosła.
– Ładnie będzie wyglądać w suki błękitnej. Jak w niej nad rzeką stanie, wszelkie lody wnet się roztopią, a źródlana woda popłynie aż do morza.
– Najładniej będzie wyglądać w sukni w kwiaty. Wokół niej będą latać motyle. ”

Dzieci z każdej grupy przedszkolnej miały za zadanie ozdobić wiosennie sukienkę. Pani Wiosna zachwyciła się widząc efekty ich prac. Suknie wykonane ciekawie, pomysłowo, zaskakiwały starannością. Pani Wiosna nie spodziewała się, że będzie miała tak różnorodnie i oryginalnie wzbogaconą garderobę. Sami zobaczcie.

Beata Romanek

SUKNIA PANI WIOSNY WYKONANA PRZEZ POSZCZEGÓLNE GRUPY:

[…]
27Mar2021

25 marca w naszym przedszkolu  rozstrzygnięty został konkurs plastyczny „Najpiękniejsza Pisanka”.  Organizatorami konkursu były Elżbieta Zmysłowska,  Marzena Karczmarz, Agnieszka Janeczek i Emilia Truszkowska.

 Celem konkursu było:

  • kultywowanie tradycji i zwyczajów związanych ze Świętami Wielkanocnymi;
  • pobudzanie inwencji twórczej i fantazji w zakresie wykonywania pisanek wielkanocnych;
  • rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz uzdolnień plastycznych dzieci.
[…]
24Mar2021

Marzanno, Marzanno,
Ty zimowa panno!
Pięknie cię żegnamy,
Bo wiosnę witamy!

22 i 23 marca 2021r. dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie ,,Pożegnania zimy- powitania wiosny”. Powitanie wiosny to dla każdego przedszkolaka wyjątkowe wydarzenie. Ze względu na panującą pandemię nie mogliśmy się wszyscy zgromadzić na przedszkolnym tarasie, dlatego uroczystość odbyła się w każdej sali oddzielnie.

Celem uroczystości  było:
– przybliżanie tradycji ludowych i kulturowych związanych  z pożegnaniem zimy i powitaniem wiosny,
– rozwijanie zainteresowań otaczającą nas przyrodą, zachodzącymi w niej zmianami,
– wzbogacanie wiadomości na temat zwiastunów wiosny,
– wytwarzanie radosnej atmosfery.

[…]
17Mar2021

Święta Wielkanocne są bardzo radosnym czasem, na który z utęsknieniem oczekują zarówno dzieci jak i dorośli. Właśnie z tej okazji panie z gr Pszczółki zorganizowały dla dzieci warsztaty wielkanocne, na które to zaprosiły Panią Wiole. Pani Wiola w bardzo ciekawy sposób opowiedziala o technice robienia palm. Palma wielkanocna jest jedną z wielu tradycji Świąt Wielkanocnych. Pani Wiola również wspólnie z dziećmi wykonała dla każdego dziecka palmę wielkanocną. Spotkanie było doskonałą okazją do spędzenia milo czasu, oraz wspólnej zabawy. Zajęcia przebiegały w miłej i serdecznej atmosferze. Umiliły dzieciom oczekiwanie na święta i wprowadziły w wielkanocny nastrój.

P. Podleśna, E Zmysłowska

[…]
3Mar2021

Zajęcia z tablicą interaktywną, które odbywają się w Przedszkolu nr 4 jest to nauka poprzez zabawe. Zajęcia przy użyciu tablicy interaktywnej dają wiele mozliwisci. Zabawa rozwija percepcje wzrokowo – słuchową. Pozwala samodzielnie rozwiązywać zadania z natychmiastową odpowiedzią. Często w postaci dźwiękowej oraz wzroko – ruchowej. Interaktywność absorbuje dziecko, angażuje jego zmysły wzrok, dotyk, słuch. Pszczółki chętnie biorą udział w porannej gimnastyce z użyciem tablicy interaktywnej. Chętnie uczestniczą na zajęciach popołudniowych utrwalając międzyinnymi pory roku, kształty, kolory, figury geometryczne, cyfry, alfabet jak również spostrzegawczość. Zabawy te dają wiele radości, urozmaicają zajęcia, a ćwiczenia wykonywane na niej budują w dzieciach wiarę we własne możliwości. Przedszkolaki uczą się również cierpliwego oczekiwania na swoją kolej. Praca z tablica urozmaica zajęcia dydaktyczne, poprzez wyświetlanie prezentacji jak równiez różnego rodzaju filmów edukacyjnych związanych z tematem zająć, oraz zachęca dzieci do aktywnego działania.

P. Podleśna, A. Woźniak, M. Cieślik

[…]
10Lut2021

,,Mieć babcię i dziadka to znaczy mieć słońce i gwiazdki do spania, i całus w kieszonce”…. te słowa można było usłyszeć podczas uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka, która odbyła się 10 lutego 2021 r. w grupie „Pszczółek”Babcie i Dziadkowie zajmują szczególne miejsce w serduszku małego dziecka i są bardzo ważnymi osobami w jego życiu. Dlatego dzieci przygotowały specjalny dla nich program artystyczny, recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. W przygotowanym programie artystycznym wnuki wyraziły swoją miłość i wdzięczność do ukochanych osób. Z powodu pandemii dzieci składały życzenia swoim babciom i dziadkom w formie on – line.

Składamy wyrazy podziękowania  Panu Kubie Sowa za pomoc w nagraniu występów dzieci.

[…]
2Lut2021

Tegoroczna zima płata nam figle, raz jest ciepło, a raz mroźno. Dlatego korzystając z jej uroku postanowiliśmy pobawić się na śniegu w naszym przedszkolnym ogrodzie. Dzieci oddały się zimowemu szaleństwu, chętnie lepiąc bałwana.Pogoda zachęcała do zabawy na świeżym powietrzu. Dzieci wiedzą, że zabawy na świeżym powietrzu to świetna rozrywka. Z czerwonymi noskami i z uśmiechem wróciliśmy do przedszkola na ciepły posiłek. Było wesoło i radośnie.                                                                 

[…]
2Lut2021

27 stycznia 2021r. w naszym Przedszkolu odbył się noworoczny Bal Karnawałowy.Dzieci bardzo długo czekały na ten dzień, a kiedy w końcu nastał fantastycznie się bawiły. Skoczna, rytmiczna muzyka zachęcała do tańców, a wspólne zabawy i gry sprawiły dzieciom wiele radości.Radości i emocji było mnóstwo!

Dzisiaj 02 lutego 2021r. odwiedził nas Pan Marcin Jóźwik z „Wędrującej Filharmonii”.Tematem naszej zabawy była muzyka karnawałowa. Dzieci uważnie słuchali wykonywanych na trąbce i keyboardzie utworów,  wykonywali polecenia prowadzącego.Dzieci chętnie się bawiły.

[…]
9Gru2020

Przedszkolny konkurs literacki „Z pamiętnika Świętego Mikołaja” cieszył się dużym zainteresowaniem dzieci i ich rodziców. Prace zgłoszone do konkursu były bardzo pomysłowe, a oryginalne historie wymyślone przez dzieci z powodzeniem mogłyby się znaleźć w pamiętniku św. Mikołaja.
Jury miało trudne zadanie, gdyż wszystkie prace były ciekawe i niepowtarzalne. Wnikliwie zapoznało się ze wszystkimi pracami i po długich obradach postanowiło przyznać w konkursie 8 WYRÓŻNIEŃ. O wyjątkowości tych prac zadecydowały: ciekawe i kreatywne ujęcie tematu, wkład pracy dziecka oraz estetyka wykonania.

[…]
23Paź2020

W tym tygodniu w naszej grupie realizowaliśmy projekt ,,Mali badacze – doświadczenia i eksperymenty”. Dzieci miały okazję przeprowadzać proste doświadczenia i eksperymenty oraz obserwacje. Stawiać hipotezy i sprawdzać ich prawdziwość. Sprawdziły jakie przedmioty pływają po wodzie, a jakie w niej toną oraz gdzie jest powietrze. Zobaczyły jak można inaczej napompować balon. Badały czy woda jest dobrym rozpuszczalnikiem dla innych związków chemicznych, które znamy na co dzień z kuchni, tworzyły zagadkowe płyny. Ostatnim zadaniem było samodzielne przygotowanie piankoliny, a następnie zabawy z wykorzystaniem foremek. . Dzieci miały możliwość obejrzeć prezentację multimedialną ,, Przedszkolne Laboratorium”, podczas której poznały inne bardzo ciekawe doświadczenia, które poszerzyły zakres wiedzy oraz wzbogaciły ich wyobraźnię. Postawienie dzieci w roli badacza, eksperymentatora okazało się wspaniałą zabawą, dostarczając im wielu nowych doznań, wrażeń, emocji i radości a jednocześnie sprawiło, że uczyły się odkrywając to co nieznane a zarazem fascynujące.

[…]
7Paź2020

Jesień jest porą roku, która inspiruje do wykorzystywania jej darów nie tylko w sposób praktyczny, ale też uruchamia wyobraźnię i pozwala tworzyć różne artystyczne dzieła.  W środę (7 października) przedszkolaki z grupy „Pszczółki” wykazały się swoją pomysłowością i inwencją twórczą podczas robienia ludzików z warzyw. Dzieci przyniosły do przedszkola warzywa, z których wyczarowały niesamowite warzywne stworki. Przedszkolaki mogły się przekonać, że warzywa i owoce to nie tylko pyszne i zdrowe danie ale również dużo świetnej zabawy.

[…]
6Paź2020

We wtorek 6-go października gościliśmy w naszym przedszkolu Pana Marcina Jóźwika z „Wędrującej Filharmonii”, który zaprosił dzieci do „Muzycznego powitania jesieni”. Zabawa zaczęła się od muzycznej pobudki przedszkolaków, którzy wcielili się w rolę grzybiarzy. Zanim jednak wyruszyli na grzyby, musieli poczekać, aż przestanie padać deszcz, dzięki któremu urosną grzyby. Dzieci naśladowały opuszkami palców padający deszcz, ruchy te wykonywały na plecach swoich kolegów przy akompaniamencie granym na keyboardzie. Kiedy już przestał padać deszcz „grzybiarze” wyruszyli na poszukiwanie grzybów, naśladowali ruchem szukanie i zrywanie grzybów oraz sposób poruszania się napotkanych w lesie zwierząt: jeża i biedronki.

[…]
24Wrz2020

Wrzesień jest tym miesiącem, w którym w całej Polsce odbywa się Ogólnopolska Akcja Sprzątania Świata. Wszystkie dzieci z naszego przedszkola 23 i 24 września uczestniczyły w akcji „Sprzątanie świata” organizowanej przez Związek Komunalny Gmin Ziemi Lubartowskiej. Przedszkolaki zaopatrzone w rękawice ochronne, worki na śmieci sprzątały teren ogrodu przedszkolnego. Bardzo zaangażowały się w tę akcję i dokładnie wykonały swoje zadanie. Czuły się dumne, że one także mogą zadbać o naszą małą planetę, jaką jest nasz ogródek przedszkolny oraz place zabaw.

Udział w tej akcji miał na celu ukazanie dzieciom skutków zaśmiecania „świata”, wyjaśnienie konieczności ochrony środowiska, recyklingu.

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ POSZCZEGÓLNYCH GRUP.

Magdalena Korzan, Marzena Karczmarz,Agnieszka Woźniak

[…]
18Wrz2020

Kończące się lato i początek jesieni to wyjątkowy okres w przyrodzie, pełen darów, kolorów i zapachów.
Dzieci z gr. ,,Zajączki” i ,,Pszczółki” we współpracy z Rodzicami zorganizowały wystawę w holu przedszkolnym pt ,,Dary z różnych środowisk przyrodniczych”.
Celem projektu było zaprezentowanie bogactwa plonów późnego Lata i początków Jesieni kolegom i ich rodzicom, ale również współpraca z Rodzinami naszych przedszkolaków.

[…]
1Maj2020

Drodzy Rodzice


Od  1 maja  startuje – III odsłona – głosowania w konkursie organizowanym przez firmę Rossmann- „Czyściochowe Przedszkole”, w którym nasza placówka bierze udział.
Głosowanie trwa do 31.05.2020r. i odbywa się w miesięcznych turach – każdy miesiąc to nowe głosowanie i nowi wygrani!!!

W III odsłonie zostały zgłoszone i zaakceptowane prace autorstwa dzieci z grup: Zajączki, Jeżyki.

[…]
3Kwi2020

Zapraszamy do naszej galerii zdjęć pracy zdalnej naszych pracowitych Pszczółek jak i relacji zabaw dzieci w domu wspólnie z rodzicami. Zachęcamy wszystkich do wspólnego inspirowania się.

[…]
1Kwi2020

Od kilku tygodni w naszych rozmowach często pojawia się wątek koronawirusa. Jesteśmy bombardowani informacjami o groźnym wirusie. Czas kwarantanny jest bez wątpienia sytuacją bardzo trudną dla każdego. Dzieci również odbierają nasze emocje związane z zaistniałym stanem. Mogą być one zaniepokojone lub wręcz wystraszone sytuacją. Wiele z nich po prostu się boi.

Z tego względu zapraszamy przedszkolaki z naszego przeszkolą do wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji  #letsallbewell. Chodzi o to, aby okna naszych domów ozdobić wesołymi rysunkami z hasłem „#BĘDZIE DOBRZE”. Dzięki temu dzieci zapamiętają czas kwarantanny jako bardziej wesoły, ale też pomoże im to, urozmaicić plan codziennych zajęć w domu.

Zdjęcia ozdobionych okien prosimy kierować na meila: przedszkole4akcja@wp.pl

[…]
26Mar2020

Drodzy Rodzice!

Za pośrednictwem utworzonej przez nas poczty (pszczółki.25@o2.pl) będziemy przesyłać Państwu propozycje zadań, kart pracy, zabaw zgodnie z tematem obowiązującym w danym tygodniu. Zachęcamy do wykorzystywania udostępnionych przez nas materiałów. Jeśli ktoś chciałby podzielić się z nami np zdjęciami z wykonaniem wysyłanych propozycji, to jak najbardziej będzie nam miło zobaczyć, co wspólnie stworzyliście.

Panie pracujące w grupie.

27Lut2020

W ramach realizacji programu „Kulinarne przysmaki” w czwartek ( 27.02.2020r. ) dzieci z grupy Pszczółki wybrały się na wycieczkę do sali zabaw Eu – Geniusz. Tam pod okiem Pani Grażyny mogły rozwijać swoje talenty kulinarne . Z wielkim zaangażowaniem dzieci wykonywały bułeczki. Przedszkolaki z radością i wielkim zaangażowaniem realizowały kolejne zadania. Zajęcia były dla dzieci bardzo interesujące. Smakowały wyśmienicie!

[…]
30Sty2020

Dnia 30 stycznia 2020. dzieci z grupy Pszczółki odwiedziły pensjonariuszy Dziennego Domu Pomocy Społecznej. Zaprezentowały program artystyczny, na który złożyły się wiersze, piosenki i taniec. Dzieci swoim występem wniosły dużo radości, ciepła i wzruszeń, same ucząc się szacunku dla osób starszych, kulturalnego zachowania w czasie występu, podczas składania życzeń i obdarowania własnoręcznie wykonanymi upominkami. W podziękowaniu dzieci zostały obdarowane słodkim upominkiem

[…]
28Sty2020

28.01.2020r. dzieci z grupy Pszczółki gościły w swojej sali szczególnych gości – BABCIE I DZIADZIUSIÓW. Mali aktorzy w pięknych strojach i scenerii przedstawili bożonarodzeniowe jasełka. Nie zabrakło również wierszy i piosenek, z których płynęły życzenia dla drogich Babć i Dziadziusiów.
Na zakończenie wyrażając swą wdzięczność i podziękowanie wnuczki i wnukowie swoim ukochanym gościom wręczyły własnoręcznie wykonane upominki.
W podzięce za piękny występ dzieci otrzymały gromkie brawa oraz słodycze.

[…]
18Gru2019

Dzieci z Grupy Pszczółki w dniu 18.XII.2019r. przygotowały opowieść słowno-muzyczną o Narodzeniu Pana Jezusa. Boże Narodzenie – święta wyjątkowe i ważne. Wigilijna noc – noc, w której Bóg stał się człowiekiem, jest nam wszystkim dobrze znana. Ten czas rodzi radość i dobroć w sercu każdego człowieka. Dzielenie się opłatkiem, roziskrzona choinka, włożone pod nią prezenty, ciche melodie kolęd przenoszą dorosłych w świat dzieciństwa, a dzieci wzbogacają w przeżycia, do których zawsze będą chętnie wracać we wspomnieniach.
Aby tradycji stało się zadość dzieci z grupy Pszczółki wraz z paniami przygotowały Jasełka Bożonarodzeniowe, które zostały wystawione 18 grudnia dla społeczności przedszkolnej A w godzinach popołudniowych kochani rodzice mogły także podziwiać małych artystów.

[…]
Font Resize
Contrast