Wróbelki

Wychowawca: mgr Magdalena Korzan
Nauczyciel uzupełniający: mgr Małgorzata Misiak
Pomoc nauczyciela: Dorota Grzeszczak

16gru2022

„Kacper i Emma – zimowe wakacje”, to kolejna propozycja filmu, jaką przedszkolaki miały okazję obejrzeć w związku z udziałem programie „Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej”. Jest to filmowa opowieść bogata w takie formy aktywności jak: jazda na nartach, kulig czy budowanie śniegowego zamku. Po szalonej bitwie na śnieżki, dwójka przyjaciół chętnie gra w gry planszowe, popijając przy tym ciepłe kakao. Historia bohaterów opowiada o tym, jak radzić sobie z trudnymi emocjami, które towarzyszą skomplikowanym koleżeńskim relacjom. Opowieść stanowi dowód na to, że prawdziwa przyjaźń może przetrwać wszelkie przeciwności losu. Poza tym, to doskonała propozycja dla wszystkich ciekawych świata maluchów. Dzisiejsza wizyta w kinie dostarczyła naszym przedszkolakom  wielu pozytywnych wrażeń.

Marzena Karczmarz

[…]
25paź2022

Dzieci z grupy Sówki, Króliczki i Wróbelki uczestniczą w programie Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej w Lubartowskim Ośrodku Kultury . Organizowany jest już po raz 14. Zakłada comiesięczne projekcje kinowe dla uczniów i przedszkolaków, realizowane w ramach cykli tematycznych dostosowanych do wszystkich etapów edukacyjnych. Jest powiązany z podstawą programową i realizowany przy wsparciu Ministerstwa kultury oraz Dziedzictwa Narodowego …w październiku obejrzały pierwszy film z serii: „Kacper i Emma – najlepsi przyjaciele”.

[…]
14paź2022

„ABC…Chleba chcę,
Lecz i wiedzieć mi się godzi,
Z czego też to chleb się rodzi?(…)”

W piątek 14 października dzieci z grupy Sówki i Wróbelki udały się na wycieczkę do piekarni Bigoraj – Jeżowski, by bliżej poznać pracę piekarza. przedszkolaki z uwagą śledziły etapy wypieku, oglądały maszyny i urządzenia do robienia pieczywa oraz produkty niezbędne do przygotowania chleba…a do przedszkola wróciły z pysznymi drożdżówkami.

[…]
7paź2022

Dnia 7 października Wróbelki i Sówki wybrały się z wizytą do Nadleśnictwa w Lubartowie. Główny celem naszej wyprawy było rozbudzenie u dzieci zainteresowania leśną przyrodą. Leśnicy oprowadzili nas po ścieżce edukacyjnej w trakcie pokonywania której dzieci poznały skarby lasów oraz nazwy niektórych drzew i grzybów. Spotkanie zakończyło się wspólnym ogniskiem podczas którego była okazja do posilenia się smaczną kiełbaską.

[…]
30wrz2022

30 września do sali Wróbelków przybył bardzo miły gość – Pan policjant. Była to duża niespodzianka szczególnie dla chłopców z okazji ich święta. Panem policjantem okazał się  tata Mai i Poli, który opowiedział dzieciom o swojej pracy. Najbardziej wszyscy zainteresowani byli codziennym wyposażeniem policjanta, które zademonstrował nam Pan policjant : kajdanki, pałka czapka, nadajnik i inne. W podziękowaniu Wróbelki wręczyły dyplom oraz własnoręcznie wykonane kolorowanki. Jeszcze raz bardzo dziękujemy Panu Rolandowi za miłe i edukacyjne spotkanie.

[…]
21wrz2022

Wróbelki na wesoło świętowały  Dzień Przedszkolaka. Pobyt w sali zabaw Eugeniusz sprawił wszystkim dużo radości i uśmiechu . Nie obyło się bez skromnych niespodzianek. Wszystkim naszym milusińskim życzymy, aby spełniały się ich dziecięce marzenia nie tylko dzisiaj, ale każdego dnia. 

[…]
18wrz2022

W ubiegłym tygodniu w naszym przedszkolu odbyło się kolejne już spotkanie muzyczne z ” Wędrującą Filharmonią”. Pierwsze muzyczno-ruchowe zabawy w nowym roku szkolnym nosiły tytuł ” Morskie opowieści„. Tym razem dzieci dowiedziały się kim jest prawdziwy marynarz oraz na czym polega zawód ratownika wodnego. Przy akompaniamencie keyboardu oraz trąbki miały okazję poznać i zaśpiewać pieśni marynarzy czyli „szanty” oraz zatańczyć w parach „taniec irlandzki”. Ciekawym elementem zajęć była boja ratownicza, dzięki której dzieci mogły poczuć się jak na prawdziwej akcji ratunkowej. Po tańcach, marszach i śpiewach przyszedł czas na odpoczynek przy muzyce relaksacyjnej. Dzieci z niecierpliwością czekają na kolejne spotkanie z muzyką w ramach ” Wędrującej Filharmonii”.

E. Truszkowska

[…]
10cze2022

9 czerwca dzieci z grup Sówki i Wróbelki wybrały się na wspaniałą i pełną wrażeń wycieczkę do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubartowie. Pierwszym wielkim wydarzeniem był przejazd autokarem, następnie spotkanie ze Strażakiem, który zapoznał nas że sprzętem używanym do akcji. Wielką niespodzianką była zabawa w sali edukacyjnej OGNIK, tutaj również pan Strażak zapoznał nas z zasadami postępowania podczas pożaru. Był to bardzo udany pobyt. Dziękujemy Panom Strażakom, którzy byli z nami.

N. Janeczek, M. Szczygieł, M. Misiak

[…]
7cze2022

Choć jesteśmy jeszcze Mali
to będziemy się starali,
pięknie dla Was wystąpimy
zaśpiewamy, zatańczymy.
By za trud, za wychowanie
złożyć Wam podziękowanie.

Takimi słowami Wróbelki powitały swoje Mamusie i Tatusiów w przedszkolu z okazji ŚWIĘTA RODZINY. Oprócz laurek i upominków dzieci postanowiły dać rodzicom coś niezwykłego – radość, uśmiech i niezapomniane wrażenia ze wspólnie spędzonego czasu. Naszą uroczystość swoją obecnością zaszczyciła Pani dyrektor Iwona Kożuchowska i Pani wicedyrektor Beata Guz.
W pierwszej części występu Wróbelki zaprezentowały DZIEŃ Z ŻYCIA ŁĄKI, była to improwizacja ruchowa do muzyki poważnej. Dzięki pięknym strojom dzieci zaprezentowały mieszkańców łąki w całej okazałości. Następnie poprzez wiersze piosenki i tańce Wróbelki wyśpiewały i wypowiedziały swoje życzenia dla rodziców podkreślając jak ważna dla nich jest rodzina. Rodzice oprócz gromkich braw nagrodzili pociechy słodkim poczęstunkiem. Spotkanie zakończyło się wspólną fotografią

Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za piękne stroje i życzymy aby spełniły się wszystkie dziecięce życzenia.

M. Misiak, M. Korzan

[…]
31maj2022

30 maja wyjściem do sali zabaw Eugeniusz Wróbelki rozpoczęły obchody zbliżającego się Dnia Dziecka. Już od samego rana były bardzo podekscytowane na myśl o wyjściu. Głównym celem naszej wizyty w sali zabaw były warsztaty czekoladowe. Po zabawach ruchowych na urządzeniach Wróbelki w strojach cukierników z wielką ochotą przystąpiły do działania. Nalewały czekoladę do foremek po czym ozdabiały ją. Ostatnim etapem było udekorowanie pudełka na gotowe czekoladki. Myślę, że własnoręcznie wykonane czekoladki smakowały jak nigdy dotąd. A dzieci przeżyły dzień pełen radości i uśmiechu.

M. Misiak

[…]
27maj2022

Wróbelki wzięły udział w bajkowym torze przeszkód. Zabawy ruchowe w ogrodzie przedszkolnym nawiązywały do treści bajek czy wierszy np:
• umieszczenie w obręczy przedmiotów/piłeczek, woreczków i posegregowanie ich, kto szybciej – nawiązanie do „Kopciuszka”- oddzielenie grochu od maku,
• bieg w siedmiomilowych butach/butach kota z bajki „Kot w butach”, czyli np. w za dużych kaloszach,
• „Pan Hilary” – założenie okularów bez szkieł i przejście po rozłożonej linie,
• „Jabłko Śnieżki” – bieg z jabłkiem położonym na drewnianej łyżce.
Zabawy ruchowe na świeżym powietrzu z wykorzystaniem bajkowych atrybutów dostarczyły dzieciom dużo radości i uśmiechu.

                                                                                                                                                       M. Misiak

[…]
19kw.2022

„My jesteśmy przedszkolaki
WRÓBELKI kochane
Zapraszamy wszystkich gości
na nasze pasowanie.
My chłopcy, dziewczynki
Mamy słodkie minki
Do czwórki chodzimy
Świetnie się bawimy.”

12 kwietnia 2022r. odbyło się uroczyste włączenie dzieci z grupy Wróbelki w poczet społeczności przedszkolnej. Ale zanim to nastąpiło maluszki zaprezentowały swoje umiejętności nabyte w ciągu pobytu w przedszkolu.

[…]
28mar2022

Dnia 28 I 29 marca 2022 r. przedszkolaki z grup: Sówki, Jeżyki, Żabki, Zajączki, Pszczółki, Misie, Króliki, Wróbelki oraz Motylki wzięły udział  w warsztatach pierwszej pomocy z Misiem Edziem oraz jego pomocnikami Gieniem i Florianem.  Każda grupa oddzielnie uczestniczyła w spotkaniu. Celem warsztatów było nabycie wiedzy i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz postępowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.

Zajęcia rozpoczęły się bardzo aktywnie od wspólnej gimnastycznej rozgrzewki z naszym bohaterem. Łącząc naukę z zabawą, przedszkolaki pogłębiły swoją wiedzę na temat sposobów postępowania w przypadku zadławienia, krwotoku, omdlenia. Dzieci ćwiczyły ocenę stanu poszkodowanego, jak skutecznie wezwać pomoc, zastosowanie pozycji bocznej bezpiecznej. Przedszkolaki trenowały na misiu prawidłowe ułożenie, opatrywanie ran, złamań i guzów.
Następnie miały możliwość ćwiczyć masaż serca na specjalistycznym fantomie LED. Każda grupa wykonała pamiątkowe, grupowe zdjęcie z Misiem Edziem.

Bardzo ważne jest wprowadzanie tematyki pierwszej pomocy przedmedycznej w przedszkolu i oswajanie z nią dzieci, ponieważ kiedy dorosną, nie będą się bały udzielać niezbędnej pomocy osobom poszkodowanym.

S. Wojnowska

[…]
21mar2022

Słoneczna pogoda zachęca do spacerów. Wróbelki wybrały się na poszukiwanie oznak wiosny. Uwadze nie umknęły rosnące krokusy, przebiśniegi czy kiełkujące z ziemi tulipany, jak również fruwający pierwszy motylek.

M. Misiak

[…]
5lut2022

„Pozdrawiamy Babcię, Dziadka
całym sercem pozdrawiamy,
zaśpiewamy teraz głośno
Babciu, Dziadziu mocno Was kochamy.”

Tak śpiewały Wróbelki w dniu 3.02.2022r. z okazji DNIA BABCI I DZIADZIA. Poprzez wiersze, piosenki i tańce wnuczęta wszystkie razem i każde z osobna pragnęły wyrazić swoją miłość i wdzięczność za trud, dobroć i opiekę. Babcia i Dziadzio nie mogli być osobiście z nami w przedszkolu, ale byli obecni na fotografiach za co dziękujemy rodzicom. Każdy Wróbelek był dumny, że ma Babcię i Dziadzia, którzy patrzą na nasze występy. Swoją obecnością zaszczyciły nas Pani dyrektor Iwona Kożuchowska i Pani wicedyrektor Beata Guz. Mamy nadzieję,, że nasza uroczystość w postaci filmu zapadnie na długo w serca odbiorców, którzy być może wśród małych Wróbelków zobaczą wielkich artystów.

M. Misiak

[…]
18sty2022

17 stycznia odbyły się warsztaty ceramiczne w grupie Wróbelki. Dzieci miały okazję poznać glinę. Było to nowe doświadczenie i działanie wcale nie łatwe, bo polegało na wycinaniu kształtów serduszka, sklejaniu dużego z małym i ozdabianiu. Kto jak kto, ale Wróbelki poradziły sobie znakomicie. Pracowały w ciszy i w skupieniu co pozwoliło na sprawne przeprowadzenie zajęć. Pani Natalia wzięła nasze prace do wypalania w piecu, dlatego teraz pozostało nam uzbroić się w cierpliwość i czekać na serduszka, które będą niespodzianką dla Babci i Dziadka.

M. Misiak

[…]
29gru2021

W dniu 22 grudnia dzieci i panie z najmłodszych grup w naszym przedszkolu spotkali się by wspólnie kolędować przy choince. Celem było wprowadzenie wszystkich w świąteczny nastroj, kultywowanie tradycji Świat Bożego Narodzenia oraz popularyzacja kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych. O magiczny wystrój sali zadbały dzieci i panie z grupy Motylki. Na koniec wszyscy złożyli sobie życzenia świąteczne a dzieci zabrały do domu drobne upominki. Każda grupa otrzymała podziękowanie za udział w kolędowaniu przy choince „Mali kolędnicy” .

Magdalena Korzan, Beata Romanek

[…]
21gru2021

„Jest taki czas, co łzy w śmiech zamienia,
jest taka noc co smutek w radość przemienia,
jest taka siła, co spełnia marzenia…..
To właśnie magia Świąt Bożego Narodzenia.”

Urok świąt panował 23 grudnia w grupie Wróbelki podczas uroczystości SPOTKANIE PRZY CHOINCE. Dzieci zaprezentowały wiersze i piosenki. Po czym wszyscy zasiedliśmy do wspólnego stołu wigilijnego. Łamaliśmy się opłatkiem i składaliśmy sobie życzenia. Naszym gościem była Pani wicedyrektor Beata Guz. Wróbelki przygotowały prezenty dla rodziców. Życzymy wszystkim Wesołych Świąt!

M. Misiak. M. Korzan

[…]
19gru2021

15 GRUDNIA, JAK CO ROKU W NASZYM PRZEDSZKOLU, ODBYŁO SIĘ PODSUMOWANIE KONKURSU PLASTYCZNEGO „SZOPKA BOŻONARODZENIOWA”. CELEM KONKURSU BYŁO KSZTAŁTOWANIE WYOBRAŹNI PLASTYCZNEJ DZIECI ORAZ KULTYWOWANIE TRADYCJI BOŻONARODZENIOWYCH. W KONKURSIE MOGŁY WZIĄĆ UDZIAŁ WSZYSTKIE DZIECI Z NASZEJ PLACÓWKI. PRAC WPŁYNĘŁO NIEZMIERNIE DUŻO ZA CO BARDZO DZIĘKUJEMY. WSZYSTKIE SZOPKI BYŁY WSPANIAŁE I NIEPOWTARZALNE. DZIECI WYKORZYSTAŁY RÓŻNORODNE TECHNIKI PLASTYCZNE. WSZYSCY UCZESTNICY KONKURSU ZOSTALI NAGRODZENI DYPLOMAMI ORAZ UPOMINKAMI ZA PIĘKNE PRACE, KTÓRE MOŻNA OBEJRZEĆ NA STRONIE NASZEGO PRZEDSZKOLA. SERDECZNIE DZIĘKUJEMY DZIECIOM, RODZICOM I NAUCZYCIELOM ZA ZAANGAŻOWANIE I TRUD WŁOŻONY W PRZYGOTOWANIE PRAC KONKURSOWYCH… WSZYSTKIM ŻYCZYMY ZDROWYCH, POGODNYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA.

[…]
15gru2021

14 grudnia Wróbelki wybrały się do sali zabaw Eu – Geniusz na warsztaty plastyczne. Było to wielkie przeżycie dla dzieci, które po raz pierwszy miały okazję wyjść na wycieczkę. Pobyt rozpoczął się od wesołej zabawy. Po czym dzieci z ochotą przystąpiły do ozdabiania gipsowych choinek. Należy przyznać, że wywiązały się znakomicie. W efekcie powstały błyszczące i połyskujące, wystrojone już świąteczne choinki.

M. Misiak

[…]
6gru2021

„Święty Mikołaj nocą wędruje
w okna zagląda i nasłuchuje.
Lampką w okna świeci,
gdzie są grzeczne dzieci. „

W dniu dzisiejszym tradycji stało się zadość, bo grupę Wróbelki odwiedził dobry Dziadunio Mikołaj Święty. Od rana dzieci z wielką niecierpliwością czekały na to wydarzenie. Kiedy przybył śpiewały mu piosenki i recytowały wierszyk. W zamian Mikołaj obdarował każde dziecko wspaniałym prezentem. Mikołaj miał swojego pomocnika Elfa, który wprowadził dzieci w magiczny nastrój. Bardzo dziękujemy wszystkim innym niewidzialnym Elfom, które zaangażowały się w powstanie mikołajkowych darów.

M. Misiak

[…]
Font Resize
Contrast