Zajączki 22

Wychowawca: mgr Małgorzata Krupa
Nauczyciel uzupełniający: mgr Elżbieta Zmysłowska
Nauczyciel współorganizujący: mgr Emilia Truszkowska
Pomoc nauczyciela: Magdalena Golec

21gru2022

Współpraca z rodzicami stanowi ważny element pracy nauczyciela. Dla dobrych efektów wychowawczych i dydaktycznych konieczna jest pozytywna aktywność dziecka, wychowawcy i rodziców. Zajęcia otwarte dla w przedszkolu są okazją wzajemnej integracji. Pozwalają zaobserwować osiągnięcia grupy oraz spojrzeć na własne dziecko na tle różnych sytuacji. Zajęcia tworzą również przestrzeń dla wspólnego działania. Dostrzegając wartość zajęć otwartych na różnych płaszczyznach zaprosiliśmy Rodziców dzieci z grupy ZAJĄCZKI na zajęcia pt. ,,ŚWIĄTECZNE ANIOŁKI”.

[…]
16gru2022

„Kacper i Emma – zimowe wakacje”, to kolejna propozycja filmu, jaką przedszkolaki miały okazję obejrzeć w związku z udziałem programie „Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej”. Jest to filmowa opowieść bogata w takie formy aktywności jak: jazda na nartach, kulig czy budowanie śniegowego zamku. Po szalonej bitwie na śnieżki, dwójka przyjaciół chętnie gra w gry planszowe, popijając przy tym ciepłe kakao. Historia bohaterów opowiada o tym, jak radzić sobie z trudnymi emocjami, które towarzyszą skomplikowanym koleżeńskim relacjom. Opowieść stanowi dowód na to, że prawdziwa przyjaźń może przetrwać wszelkie przeciwności losu. Poza tym, to doskonała propozycja dla wszystkich ciekawych świata maluchów. Dzisiejsza wizyta w kinie dostarczyła naszym przedszkolakom  wielu pozytywnych wrażeń.

Marzena Karczmarz

[…]
15lis2022

W ramach zbliżających się obchodów Imienin Miasta Lubartowa dzieci młodsze i starsze naszego przedszkola uczestniczyły w dniach 14-18 listopada w bezpłatnym zwiedzaniu wystaw zorganizowanych w Muzeum Ziemi Lubartowskiej. Wystawa stała: ,,Z dziejów Lubartowa” prezentuje stare kroniki, dokumenty, grupowe fotografie. Dzieci bardzo zainteresowały zgromadzone w gablotach dawne monety, guziki od mundurów, narzędzia rolnicze, strony pierwszych czasopism wydawanych w mieście, stroje codzienne i odświętne mieszkańców.
Wystawa czasowa pt ,,Akwarelowe wspomnienie przeszłości” prezentuje cykl obrazów stworzonych specjalnie dla – i o Lubartowie – Bartłomieja Michałowskiego. Przedszkolaki mogły zobaczyć na nich Lubartów z dawnych lat: miejską zabudowę, ludzi przemieszczających się spokojnie ulicami i dróżkami miejskimi. Bacznie przyglądając się akwarelom, dzieci mogły poczuć klimat dawnych lat.

[…]
11lis2022

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości dzieci z Przedszkola  Miejskiego Nr 4 w Lubartowie zapaliły znicze pod tablicą upamiętniającą Marszałka Józefa Piłsudskiego, mieszczącą się przy Klasztorze Braci Mniejszych Kapucynów. Wspólnie świętujemy 104 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Po 123 latach niewoli Polska stała się wolna i niepodległa. Tablica upamiętnia wizytę Józefa Piłsudskiego w sztabie, który miał rozpocząć ofensywę znad Wieprza na szturmującego wroga. Wódz  przyjechał do Lubartowa, by omówić strategię działania. Poznanie postaci Józefa Piłsudskiego, palenie zniczy przy pamiątkowej tablicy, biało – czerwone kotyliony przy strojach dzieci było dla przedszkolaków ważną lekcją historii i wyrazem ich patriotyzmu.

                                                                                       M. Krupa, E. Truszkowska, M. Karczmarz

[…]
20paź2022

„Chcesz być szybki jak zajączek
Chcesz być zwinny jak wiewiórka?
Chcesz być silny tak jak miś?
Więc warzywa jedz od dziś!”

Jak niezwykle ważne jest spożywanie warzyw oraz jak wykonać z nich pyszną sałatkę, przekonały się dziś Zajączki podczas przyrządzania tradycyjnej sałatki jarzynowej. Po starannym umyciu rąk oraz warzyw , Zajączki wyposażone w deski do krojenia, fartuszki oraz drewniane noże przystąpiły do pracy. Przy okazji przedszkolaki poznały wygląd, smak i zapach niektórych składników. Dzieci samodzielnie kroiły, mieszały i doprawiały sałatkę warzywną przestrzegając przede wszystkim zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Przygotowanie sałatki było dla Zajączków bardzo ciekawym doświadczeniem. Na koniec w grupie Zajączki zapanowała prawdziwa „ sałatkowa uczta”.

                                                                                              E. Truszkowska, M. Krupa

[…]
16paź2022

Dnia 11 października dzieci z grupy Zajączki i Biedronki były na wycieczce w Lasach Kozłowieckich. Na leśnym parkingu dzieci powitali pracownicy Nadleśnictwa Lubartów. Zaprosili przedszkolaków na szlak ścieżki dydaktycznej ,,Kopanina” w celu poznania lasu i rządzących w nim praw. Spacerując, dzieci poznawały leśnych mieszkańców, warstwową budowę lasu i znaczenie poszczególnych warstw: ściółki, runa leśnego, podszycia i korony drzew. Dowiedziały się o roli drzew: zacieniają one niższe miejsca, zmniejszają parowanie wody, zwiększają wilgotność powietrza, dostarczają tlen.

[…]
18wrz2022

W ubiegłym tygodniu w naszym przedszkolu odbyło się kolejne już spotkanie muzyczne z ” Wędrującą Filharmonią”. Pierwsze muzyczno-ruchowe zabawy w nowym roku szkolnym nosiły tytuł ” Morskie opowieści„. Tym razem dzieci dowiedziały się kim jest prawdziwy marynarz oraz na czym polega zawód ratownika wodnego. Przy akompaniamencie keyboardu oraz trąbki miały okazję poznać i zaśpiewać pieśni marynarzy czyli „szanty” oraz zatańczyć w parach „taniec irlandzki”. Ciekawym elementem zajęć była boja ratownicza, dzięki której dzieci mogły poczuć się jak na prawdziwej akcji ratunkowej. Po tańcach, marszach i śpiewach przyszedł czas na odpoczynek przy muzyce relaksacyjnej. Dzieci z niecierpliwością czekają na kolejne spotkanie z muzyką w ramach ” Wędrującej Filharmonii”.

E. Truszkowska

[…]
16wrz2022

Początek roku szkolnego, to dobry czas aby wszystkim przedszkolakom przypomnieć o zasadach bezpieczeństwa. W drugim tygodniu września dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 4 wybrały się na edukacyjny spacer na pobliskie skrzyżowania z sygnalizacja świetlną, by poćwiczyć poprawne przechodzenie przez jezdnię. Żabki, Jeżyki, Biedronki, Motylki, Zajączki, Kotki, Króliczki, oraz Sówki obserwowały ruch uliczny pieszych, rowerzystów, samochodów, rozpoznawały napotkane znaki drogowe i poznawały ich znaczenie. Po powrocie do placówki podczas zajęć edukacyjnych dzieci dzieliły się swoja wiedzą i doświadczeniem, utrwalały nowe wiadomości oraz wykonywały różne prace plastyczne związane z bezpieczeństwem na drodze.

Wychowawcy grup

[…]
15wrz2022

Zabawa ma ogromny wpływ na rozwój małego człowieka. Jest sposobem na poznawanie świata i siebie samego oraz metodą uczenia się nowych umiejętności, wyrażania emocji, reagowania na różne wydarzenia, relaksem. Jednym z tematów dobrej zabawy w grupie Zajączki był ,,Małe odkrycia”- czyli zabawy ruchowe i badawcze. Dzieci pobudzając własną wyobraźnię miały za zadanie ,,skleić się” z wybranym kolegą ,, magicznym klejem”. Przedszkolaki biegały na palcach, na piętach, na zgiętych kolanach, na prostych kolanach przy muzyce. Na przerwę – wykonywały polecenia. W czasie zabawy ,,Wesoły pociąg” w marszu po obwodzie koła dzieci chwytały się za wymienione części ciała. Utrwalały również stronność ciała wskazując np. prawą rękę, lewą nogę.

[…]
Font Resize
Contrast