Zajączki

31Mar2021

„- Ja myślę, że pani Wiosna w tym sezonie pojawi się w długiej żółtej sukni. W kolorze słońca będzie jej do twarzy. Może wówczas bardziej spodoba się słońcu i dzięki temu przyjdą ciepłe dni.
– A ja myślę, że pani Wiosna przybędzie w sukni w kolorze zielonym. Będzie w niej wyglądać bardzo świeżo. Jak przejdzie się w niej po polach, to na pewno trawa będzie chętniej rosła.
– Ładnie będzie wyglądać w suki błękitnej. Jak w niej nad rzeką stanie, wszelkie lody wnet się roztopią, a źródlana woda popłynie aż do morza.
– Najładniej będzie wyglądać w sukni w kwiaty. Wokół niej będą latać motyle. ”

Dzieci z każdej grupy przedszkolnej miały za zadanie ozdobić wiosennie sukienkę. Pani Wiosna zachwyciła się widząc efekty ich prac. Suknie wykonane ciekawie, pomysłowo, zaskakiwały starannością. Pani Wiosna nie spodziewała się, że będzie miała tak różnorodnie i oryginalnie wzbogaconą garderobę. Sami zobaczcie.

Beata Romanek

SUKNIA PANI WIOSNY WYKONANA PRZEZ POSZCZEGÓLNE GRUPY:

[…]
27Mar2021

25 marca w naszym przedszkolu  rozstrzygnięty został konkurs plastyczny „Najpiękniejsza Pisanka”.  Organizatorami konkursu były Elżbieta Zmysłowska,  Marzena Karczmarz, Agnieszka Janeczek i Emilia Truszkowska.

 Celem konkursu było:

  • kultywowanie tradycji i zwyczajów związanych ze Świętami Wielkanocnymi;
  • pobudzanie inwencji twórczej i fantazji w zakresie wykonywania pisanek wielkanocnych;
  • rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz uzdolnień plastycznych dzieci.
[…]
24Mar2021

Marzanno, Marzanno,
Ty zimowa panno!
Pięknie cię żegnamy,
Bo wiosnę witamy!

22 i 23 marca 2021r. dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie ,,Pożegnania zimy- powitania wiosny”. Powitanie wiosny to dla każdego przedszkolaka wyjątkowe wydarzenie. Ze względu na panującą pandemię nie mogliśmy się wszyscy zgromadzić na przedszkolnym tarasie, dlatego uroczystość odbyła się w każdej sali oddzielnie.

Celem uroczystości  było:
– przybliżanie tradycji ludowych i kulturowych związanych  z pożegnaniem zimy i powitaniem wiosny,
– rozwijanie zainteresowań otaczającą nas przyrodą, zachodzącymi w niej zmianami,
– wzbogacanie wiadomości na temat zwiastunów wiosny,
– wytwarzanie radosnej atmosfery.

[…]
19Mar2021

Przedszkolaki z grupy ZAJĄCZKI przygotowując się do powitania PANI WIOSNY postanowiły zrobić MARZANNE. Przed przystąpieniem do pracy, dzieci z uwagą wysłuchały opowiadania o ludowym zwyczaju Topienia Marzanny.
Marzanna jest kukłą wykonaną głównie ze słomy i bibuły.
Sama kukła jest symbolem zimy, a ceremonia jej spalenia i wrzucenia do wody według zwyczaju miała spowodować odejście Zimy i przebudzenie przyrody do życia – nadejście Wiosny.

[…]
12Mar2021

W ramach realizacji kolejnego zadania z projektu „Piękna Nasza Polska Cała”  dzieci z grupy Zajączki zapoznały się z historią i tradycjami naszego sąsiada Rosji. Dowiedziały się jakie są ich symbole narodowe , czym jest Kolej Transsyberyjska oraz kim była ” Łajka ” . Rozwijały swoją spostrzegawczość poprzez układanie  puzzli z bohaterami bajek czy też uczestniczyły w tatrzyku o ” Rybaku i złotej rybce”. Wspólnie próbowaliśmy swoich sił  w tańcu przy skocznej muzyce do utworu ” Kalinka”.  Dzieci dowiedziały się również czym jest „Matrioszka ” – ulubiona zabawka ich rosyjskich  rówieśników. Najwięcej radości sprawiło oczywiście stworzenie własnej „Matrioszki” . Nasze powstały z masy solnej , a pomysłów na ich ozdobienie było mnóstwo. Zajączki wykazały się kreatywnością malując farbami oraz  przyklejając poszczególne elementy z plasteliny czy włóczki na swoje laleczki.
Udział w tym zadaniu miał na celu rozwijać w dzieciach postawę tolerancji i otwartości na kulturę inną niż Polska. 

[…]
2Mar2021

Muzyka odgrywa bardzo ważną role we wszechstronnym rozwoju dziecka a wiek przedszkolny to właściwy czas na rozpoczęcie edukacji muzycznej. Rytmika to technika wychowania muzycznego, która kształtuje słuch dziecka a przede wszystkim kulturę muzyczną.

Dlatego w naszej placówce podczas zajęć realizujemy różne formy aktywności muzycznych i ruchowych, takie jak np. śpiew, taniec, słuchanie muzyki, naukę gry na instrumentach czy improwizację. Zajęcia są prowadzone w twórczej atmosferze, a ich poziom jest dostosowany do wieku i możliwości percepcyjnych dzieci. Zajęcia rytmiczne uczą koncentracji, poprawiają pamięć, zachęcają do aktywności ruchowej, mają korzystny wpływ na motorykę i orientację przestrzenną u dzieci. 

Dzięki zajęciom dzieci potrafią reagować ruchem na zamianę dynamiki i tempa muzyki, odtwarzać zadany rytm, interpretować ruchem treść muzyki, wygrywać rytm na instrumentach perkusyjnych, improwizować instrumentalnie i werbalnie. Rozróżniają także barwę dźwięków, rozwijają poczucie rytmu, wyobraźnię muzyczną i inwencję twórczą.

A muzyka i zaangażowanie oraz pedagogiczne przygotowanie nauczycieli sprawiają, że nauka sprawia dzieciom radość.

[…]
26Lut2021

Tradycje, zwyczaje i sztuka ludowa są częścią historii i kultury narodowej. Dziecko poznając obyczaje i tradycje, poczynając od własnej rodziny, poprzez region, aż do wiedzy historycznej o Polsce kształtuje swoją tożsamość lokalną i narodową.
Zapoznawanie dzieci z własnym dziedzictwem kulturowym powinno odbywać się od wczesnego dzieciństwa, poprzez formy dostosowane do wieku we współpracy ze środowiskiem lokalnym. Aby dzieci mogły przywiązywać się do swojej ,,Małej Ojczyzny” ,muszą ją dobrze poznać i poczuć jakie bogactwo tkwi w historii, tradycji i kulturze. Należy wzbogacać przeżycia dzieci, budzić ich ciekawość wobec najbliższego otoczenia. Wrażliwość małych dzieci sprawia, że absorbują one obrazy, kształty, barwy, zapachy i dźwięki w sposób niebywale intensywny. Doznania emocjonalne utrwalane w dzieciństwie, a przywołane w pamięci po latach powodują, że odkrywamy uroki miejsc z dzieciństwa, do których tęsknimy, wracamy.
Ważny jest sposób przekazywania dzieciom wiadomości na temat historii i sztuki. Jak wzbudzać ich zainteresowania, ciekawość, tym co dotyczy naszego miejsca zamieszkania i okolicy​? Jak dotrzeć do ludzi-pasjonatów historii i sztuki ?
Okazuje się, że ludzie z pasją są wśród nas. Pani Magda pracująca w grupie Zajączki, od wielu lat tworzy biżuterię. Poprosiliśmy ją o zaprezentowanie naszym dzieciom zbiorów ozdób wytwarzanych dawniej i obecnie w ramach tematu: ,,Czerwone korale” -warsztaty biżuterii regionalno-folkowej.

[…]
23Lut2021

„Dbaj o język i mów poprawnie,
ładnie, wyraźnie oraz dokładnie,
 bo kto nie ćwiczy często języka,
ten się w mówieniu potem potyka” (M. Strzałkowska).

21 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.
Aby uczcić to święto, dzieci z grupy Zajączki wzięły udział w zajęciach z logopedą, panią Magdaleną Cieślik. Spotkanie miało na celu kształtowanie świadomości językowej naszych przedszkolaków, propagowanie dbałości o poprawność i rozwój polszczyzny oraz poszerzenie wiedzy o języku polskim. We wszystkich działaniach towarzyszyły nam „mowa i słowa”. Na potrzeby zajęć została przygotowana gra dydaktyczna: „Razem przez Polskę- gramy w biało-czerwoną”, w której przedszkolaki mogły sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności dotyczące Polski i języka polskiego. Dzieci ochoczo przemierzały kolejne pola naszej gry, rozwiązywały czekające na nie zagadki, odpowiadały na pytania oraz aktywnie wykonywały zadania. Śpiewały piosenki, tańczyły krakowiaka, rozmawiały o polskich zwrotach grzecznościowych, symbolach narodowych, miastach, zwierzętach i roślinach i potrawach Polski. Dzięki ilustrowanemu słownikowi gwary lubelskiej poznały słowa, które są typowe dla naszego regionu. Towarzyszyło temu wiele śmiechu i radości. Na koniec razem z p. Magdą wyrecytowały i zilustrowały ruchem wierszyk przypominający o roli i miejscu języka polskiego w życiu każdego Polaka. Przygotowane zabawy językowe podejmowane były przez dzieci z dużym zaangażowaniem, podczas zajęć panowała życzliwa atmosfera i pozytywne relacje w grupie.
Dbałość o język polski powinna towarzyszyć nam nie tylko w dniu jego święta. Każdy Polak, mały czy duży, powinien dbać o piękno i poprawność swoich wypowiedzi. Nasze przedszkolaki już to wiedzą!

[…]
11Lut2021

Staropolskie przysłowie mówi: ,,Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek…”
Dzieci z grupy ZAJĄCZKI ten dzień obchodziły tradycyjnie i regionalnie.
Po śniadaniu było smakowanie małych pączków przekazanych przez mamę Poli. Na podwieczorek przedszkolaki zjadły z apetytem pączki z kolorową posypką. Były również cebularze-regionalna potrawa Lubelszczyzny, przygotowane samodzielnie.
Dzieci z pomocą pań pracujących w grupie ZAJĄCZKI dosypywały składniki na ciasto, formowały okrągłe placki i nakładały przygotowaną wcześniej cebulę z makiem. Zapach pieczonego drożdżowego ciasta kusił swoim aromatem.
Było dużo radości przy degustacji upieczonych cebularzy.
Wykonanie z dziećmi regionalnej potrawy było kolejnym zadaniem realizowanego w naszej grupie projektu ,,Piękna Nasza Polska Cała”.

[…]
4Lut2021

Dzień Babci i Dziadka to jedna z tych uroczystości, które są dniem wyjątkowym. Obecny czas niestety uniemożliwia nam spotkanie na żywo tu w przedszkolu. Dlatego , aby podtrzymać tradycję postanowiliśmy z pomocą rodziców , nagrać to jakże ważne wydarzenie.
Zajączki bardzo się postarały , aby pokazać Babciom i Dziadkom jak bardzo ich kochają. Nie zabrakło pięknych wierszy i piosenek. Zaprezentowały również swoje umiejętności taneczne poprzez ”słodki,, taniec Chocolate oraz ”Taniec Śnieżynek,, . Na Babcie i Dziadków czekały również piękne kwiaty samodzielnie wykonane przez dzieci.
Mamy nadzieję , że przyszły rok pozwoli nam wspólnie świętować , a Babciom i Dziadkom życzymy dobrego zdrowia i pociechy z wnucząt.

[…]
27Sty2021

,,W karnawale, w karnawale wybieramy się na bale…”
Powyższe słowa nuciły dzieci z grupy Zajączki planując i przygotowując stroje na BAL KARNAWAŁOWY W PRZEDSZKOLU
Dzień zabawy-27.01.2021r. był dla przedszkolaków pełen radości, tańca, konkursów. Małe ,,Zajączki” prezentowały również swoje piękne i kolorowe kreacje w zorganizowanym POKAZIE MODY.
Miłą atrakcją i chwilą odpoczynku był czas przy słodkim poczęstunku przygotowanym przez rodziców.
Muzyka brzmiała jeszcze w sali długo po wyjściu dzieci z przedszkola do domów rodzinnych. Może to baloniki i zabawki zachęcone przez dzieci i przepiękną dekorację sali urządziły sobie bal?

[…]
9Gru2020

Przedszkolny konkurs literacki „Z pamiętnika Świętego Mikołaja” cieszył się dużym zainteresowaniem dzieci i ich rodziców. Prace zgłoszone do konkursu były bardzo pomysłowe, a oryginalne historie wymyślone przez dzieci z powodzeniem mogłyby się znaleźć w pamiętniku św. Mikołaja.
Jury miało trudne zadanie, gdyż wszystkie prace były ciekawe i niepowtarzalne. Wnikliwie zapoznało się ze wszystkimi pracami i po długich obradach postanowiło przyznać w konkursie 8 WYRÓŻNIEŃ. O wyjątkowości tych prac zadecydowały: ciekawe i kreatywne ujęcie tematu, wkład pracy dziecka oraz estetyka wykonania.

[…]
4Gru2020

Przedświąteczny czas jest szczególnie radosny i wyczekiwany przez najmłodszych.
Piszą one listy do Świętego Mikołaja z prośbą o wymarzone prezenty, starają się być grzeczne.
Do naszego przedszkola Święty Mikołaj miał przybyć już w piątek – 4 grudnia. Dzieci przebrane za Mikołajki, elfy, w śmiesznych okularach i opaskach na włosach z niecierpliwością oczekiwały nadzwyczajnego gościa. I przybył, ale … nikt go nie widział. Zostawił tylko wielkie worki z prezentami dla dzieci .

[…]
26Lis2020

W związku z realizacją tematu tygodnia „Zdrowie naszym skarbem ” Zajączki ” samodzielnie przygotowały kolorowe kanapki na podwieczorek.
Działania poprzedziła rozmowa na temat korzyści wynikających ze spożywania zdrowych produktów , dowiedziały się jak ważna jest zbilansowana dieta, bogata w produkty zbożowe.
Na początku dzieci przypomniały sobie zasady bezpieczeństwa, których należy przestrzegać podczas posługiwania się nożem. Po starannym umyciu rąk i przygotowaniu stanowisk, wszyscy zabrali się do pracy. Dzieci samodzielnie smarowały pieczywo masłem, a następnie układały na kromkach wybrane przez siebie produkty . Na kanapkach znalazły się m.in. sałata, rzodkiewka, szczypiorek , plasterki wędliny, jajka  oraz żółty ser.
Okazało się, że Zajączkom najbardziej smakują  kanapki zrobione własnoręcznie, które wyglądały pięknie, kolorowo i zawierały mnóstwo witamin. Nawet  największe niejadki zjadły swoją porcję z apetytem. 

[…]
26Lis2020

Dnia 26 XI 2020r. (czwartek) dzieci z naszej grupy obchodziły Święto Pluszowego Misia. Poznały historię powstania pluszowego misia. Miały okazję współdziałania z innymi w sytuacjach zabawowo-zadaniowych: układały puzzle, bawiły się przy muzyce odszukując kolor kółka hula-hoop zgodnie z kolorem szarfy. Podawały imię swojego ulubionego misia dzieląc wyraz na sylaby. Bardzo dobrze poradziły sobie z zadaniem kolorując ilość misiów zgodnie z odczytaną cyfrą lub po przeliczeniu ilości kropek-dzieci młodsze. Zróżnicowany poziom trudności był również przy wykonywaniu pracy plastycznej. Część grupy miała za zadanie wyciąć elementy misia, ułożyć z części sylwetę wedłóg zamieszczonego wzoru i przykleić całość. Inni wyklejali kolorowymi włóczkami postać misia. Wszystkie dzieci pracowały bardzo wytrwale, a efektem były piękne misie-jedne kolorowe i puszyste, inne równiutko przycięte i przyklejone. Bardzo podobała się dzieciom zabawa ,,Prezenty;-kiedy ruchem przedstawiały prezenty wyskakujące z ,,pudełka”
Podsumowaniem misiowych zabaw było wręczenie dzieciom dyplomów ,,Przyjaciel Pluszowego Misia” i smakowanie tego co niedźwiadki lubią najbardziej, czyli miodku.

[…]
20Lis2020

Ogólnopolski Projekt Kreatywny Przedszkolak- Kreatywne Dziecko to kolejny projekt , w którym Zajączki biorą udział . Jego celem jest uruchomienie w dzieciach kreatywności do tworzenia pięknych dzieł  ” z niczego”.
W ramach realizacji listopadowego zadania dzieci zapoznały się z twórczością  van Gogha , a następnie wykonały pracę plastyczną pt.
” Słoneczniki”. Materiały do wykonania prac  zostały samodzielnie wybrane przez dzieci , a były to wcześniej przygotowane kuleczki z bibuły , papierowe talerzyki  i rolki. Następnie Zajączki  wycięły łodygę oraz listki . Tak oto powstały piękne i niepowtarzalne słoneczniki.

Emilia Truszkowska, Małgorzata Krupa

[…]
10Lis2020

W przeddzień 11 Listopada dzieci z grupy Zajączki przedstawiły program słowno-muzyczny o treści patriotycznej. Ubrane w stroje w kolorze białym i czerwonym śpiewały o ułanach, ważnych miastach dla Polaków: Kraków, Zakopane, Warszawa, Toruń. Mówiły o godle, fladze, że mieszkają w kraju, który kochają. Zatańczyły krakowiaka i polkę lubelską.
Poprzez wiersze, piosenki i tańce przedszkolaki wyraziły szacunek do historii naszego kraju, symboli narodowych. Dzieci wystąpiły przed paniami dyrektor naszego przedszkola i przedstawicielami rodziców.

[…]
28Paź2020

Dnia 28 X 2020r. dzieci z grupy ZAJĄCZKI zorganizowały w swojej sali POKAZ MODY PATRIOTYCZNEJ.
Było to jedno z zadań projektu edukacyjnego realizowanego w pracy z dziećmi PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA.
Mali Modele i Modelki prezentowali stroje w barwach biało – czerwonych, stroje ludowe charakterystyczne dla różnych regionów Polski, wojskowe, rycerskie oraz wytworne stroje dworzan.
Przygotowując się do pokazu, dzieci poznały wcześniej historię miasta Lubartów, wspólnie wykonały herb .
W holu przedszkola zorganizowano przy udziale rodziców KĄCIK REGIONALNY. Znalazły się w nim wyroby wytwarzane przez twórców ginących zawodów: kilimy robione na warsztatach przez tkaczy, przedmioty gliniane wyrabiane przez garncarza, przedmioty z wikliny. Na serwecie zrobionej szydełkiem z kolorowych nici stoi ścienny zegar nakręcany dużym kluczem. Są również żelazko nagrzewane rozpalonymi węglami, tara i drewniana maglownica, dzieża do wyrabiania ciasta na chleb oraz wiele innych bardzo ciekawych eksponatów.
Część wystawy zajmują książki i przewodniki o tematyce regionalnej.
Poprze powyższe działania dzieci uczą się szacunku dla własnego państwa oraz poczucia tożsamości narodowej.

[…]
22Paź2020

Każdy dzień w przedszkolu jest pełen różnych aktywności dzieci. Poprzez zabawę zdobywają nowe wiadomości, uczą się zasad współdziałania w grupie rówieśniczej, radzenia sobie w różnych sytuacjach, ćwiczą i rozwijają sprawność ruchową.
Dzień 22 października 2020r. był szczególnie atrakcyjny.
W ramach społecznej akcji polskich przedsiębiorców dzieci z naszego przedszkola odwiedziły bajkowe postaci-Rodzina Treflików. Akcja ma na celu wsparcie edukacji i profilaktykę zachowania zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego. Była pogadanka na temat potrzeby częstego i starannego mycia rąk, konkurs plastyczny i drobne upominki dla dzieci.
W sobotę 24.10.2020r. zostały zdezynfekowane zabawki i miejsca zabawy w sali. W wybranych miejscach zaaplikowano także tytanową powłokę ochronną. Przedsięwzięcie swoim patronatem objęła starosta Ewa Zybała.

[…]
14Paź2020

Dzieci z grupy Zajączki w ramach realizacji Ogólnopolskiego Projektu : Kreatywny Przedszkolak – Kreatywne Dziecko wykonały pierwsze zadanie pt. ” Jesienna makieta”.
Głównym celem niniejszego projektu są kreatywne i twórcze działania nauczycieli z przedszkolakami oraz uruchomienie twórczości dzieci , aby potrafiły zrobić ” coś z niczego”.
Zajączki pracowały wykorzystując różnorodne materiały przyrodnicze : skarby jesieni przyniesione przez dzieci ze spaceru z rodzicami, plastelinę oraz kolorowe listki z papieru. Dzieci z zapałem wykonywały jesienne postacie oraz zwierzęta. Wykazały się przy tym umiejętnością planowania, logicznego myślenia oraz koncentracji uwagi. Doskonaliły również motorykę małą. Efektem tej pracy jest przepiękna i barwna makieta lasu.

[…]
6Paź2020

We wtorek 6-go października gościliśmy w naszym przedszkolu Pana Marcina Jóźwika z „Wędrującej Filharmonii”, który zaprosił dzieci do „Muzycznego powitania jesieni”. Zabawa zaczęła się od muzycznej pobudki przedszkolaków, którzy wcielili się w rolę grzybiarzy. Zanim jednak wyruszyli na grzyby, musieli poczekać, aż przestanie padać deszcz, dzięki któremu urosną grzyby. Dzieci naśladowały opuszkami palców padający deszcz, ruchy te wykonywały na plecach swoich kolegów przy akompaniamencie granym na keyboardzie. Kiedy już przestał padać deszcz „grzybiarze” wyruszyli na poszukiwanie grzybów, naśladowali ruchem szukanie i zrywanie grzybów oraz sposób poruszania się napotkanych w lesie zwierząt: jeża i biedronki.

[…]
2Paź2020

Tak było dnia 1.10.2020r. w grupie ZAJACZKI podczas przygotowywania i spożywania owocowej sałatki.
Dzieci wcześniej poznały owoce krajowe i egzotyczne, klasyfikowały je ze względu na pochodzenie, przeliczały, porównywały gdzie jest więcej, a gdzie mniej i określały wielkość.
Dowiedziały się o bogactwie witamin ukrytych w owocach i możliwości spożywania ich pod różnymi postaciami.
Wspólnie przygotowały sałatkę owocową. Rozpoczęły od dokładnego mycia rąk i przygotowania stanowiska pracy. Owoce również zostały dokładnie umyte pod bieżącą wodą. Krojenie owoców z zachowaniem zasad bezpieczeństwa dostarczyło dzieciom dużo radości i satysfakcji z dobrze wykonanego zadania. Ale najważniejsza była sama degustacja i smakowanie.
Mamy nadzieję, że to dopiero początek kulinarnej przygody dzieci, którą będą rozwijały w przedszkolu i w domach rodzinnych.

Małgorzata Krupa Emilia Truszkowska

[…]
25Wrz2020

Jesień I. Salach
Lecą liście z drzewa, zbierają je dzieci,
zaniosą dla pani liściasty bukiecik.
A kasztany i żołędzie pukają o ziemię,
lecą z drzewa wysokiego do koszyka twego.
Chodź na spacer – wyjdźże z domu mój mały kolego.
Jesień gości, ale ciepło. Nie zrobi nic złego.

W dniu dzisiejszym (25.09.2020r.) dzieci z naszego przedszkola odwiedziła Pani Jesień. Czekała na przedszkolaki z poszczególnych grup na placu zabaw. Przystrojona w liście i kwiaty, z koszem warzyw i owoców, zapraszała maluchy i starszaki do wspólnych zabaw ruchowych przy muzyce, zadawała zagadki. Dzieci prezentowały znane piosenki i tańce. Rozpoznawały i nazywały plony zbierane jesienią w różnych środowiskach przyrodniczych. Pani Jesień każdej grupie zaproponowała zadanie do wykonania. Na zakończenie spotkania, dzieci otrzymały ziemniaki pieczone w ognisku, które z apetytem zjadły. Było dużo radości, zaciekawienia, śmiechu i zabawy.

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ POSZCZEGÓLNYCH GRUP.

E. Truszkowska, M.Krupa

[…]
24Wrz2020

Wrzesień jest tym miesiącem, w którym w całej Polsce odbywa się Ogólnopolska Akcja Sprzątania Świata. Wszystkie dzieci z naszego przedszkola 23 i 24 września uczestniczyły w akcji „Sprzątanie świata” organizowanej przez Związek Komunalny Gmin Ziemi Lubartowskiej. Przedszkolaki zaopatrzone w rękawice ochronne, worki na śmieci sprzątały teren ogrodu przedszkolnego. Bardzo zaangażowały się w tę akcję i dokładnie wykonały swoje zadanie. Czuły się dumne, że one także mogą zadbać o naszą małą planetę, jaką jest nasz ogródek przedszkolny oraz place zabaw.

Udział w tej akcji miał na celu ukazanie dzieciom skutków zaśmiecania „świata”, wyjaśnienie konieczności ochrony środowiska, recyklingu.

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ POSZCZEGÓLNYCH GRUP.

Magdalena Korzan, Marzena Karczmarz,Agnieszka Woźniak

[…]
Font Resize
Contrast